Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Zawartość z najwyższą reputacją


#3457 Zarabianie za pomocą Facebooka?

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 21:26

Jezus Maria pytasz o tak odległy temat jak zarabianie poprzez facebooka że głowa mała. Ale każdy kocha chyba moje wywody i w zależności od tego czy chcesz przeczytać mój post czy nie. To będziesz musiał luknąć. Ogólnie to istnieje kilka, a nawet kilkanaście metod zarabiania na facebooku oczywiście w zależności czy masz dużo czasu i chęci, czy też ich nie masz. Bo każda praca związana z facebookiem potrzebuje tylko czasu, czasu i jeszcze raz czasu bo często to co robisz jest żmudne i czasem nieprzydatne.Facepuls
W internecie istnieje taki serwis jak facepuls.com, który daje możliwość tobie poprzez wykorzystywanie poprzez zweryfikowanie swojego konta do możliwości udostępniania każdorazowego kliku ze swojego konta do contentu „lubię to”. Za to otrzymujesz punkty, a następnie te możesz sprzedawać innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem allegro itp.

Allegro i sprzedaż lajków
W zależności od tego czy wolisz wcześniejsza metodę, to możesz jeszcze stworzyć swoją stronę, w której zdobędziesz odpowiednią ilość lajków a następnie sprzedasz to na allegro czy innym podobnym serwisie.

Prowadzenie konkursów
Możesz także prowadzić konkursy takie jak na stronie na fb o nazwie konkursik

Osobiście polecam
Osobiście przeze mnie polecana metoda to nie mysleć o tym, wyłączyć komputer, wziąć łopatę i przekopać grządkę póki można to jeszcze zrobić bo nadchodzi zima, a gdy taka nadejdzie, możesz np. zagrać w kasynie internetowym. Ja miałem szczęście i aktualnie lekko z tego żyje i cały czas się bawie http://iv.pl/images/...13577026672.png


#4253 Rozliczanie się z AdTaily

Napisane przez Marta_AdTaily w 04 grudzień 2012 - 11:35

Witaj, W myśl obowiązujących przepisów obowiązek rozliczania podatku dochodowego z wynagrodzenia za emisję reklam AdTaily w swoim serwisie spoczywa na Wydawcy. Wydawcy nie prowadzący działalności gospodarczej powinni wykazać dochody pochodzące z emisji reklam w sieci Adtaily jako „umowa o charakterze umowy dzierżawy w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 6 updof” i umieścić na rocznym rozliczeniu PIT.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu tutaj http://blog.adtaily....e-z-us-od-2011/ i tutaj http://blog.adtaily....-2011-w-pit-36/ .


#2985 Wyskakujące podpisy na obrazkach

Napisane przez Focus w 02 listopad 2012 - 23:07

Witam, ten poradnik chciałbym poświęcić ciekawemu efektowi, który potrafi upiększyć nie jedno portfolio, czy tez galerię danej osoby. No to co? Zaczynamy!!

Na początek będziemy potrzebowali divu, w którym ów obrazek miałby się mieścić, dodatkowo zamieszczamy w nim  paragraf, odpowiadający za treść naszego wyskakującego boxu. Oto przykładowy kod:


<div id="1" class="img" style="background:url(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/08/21/article-0-14A2540D000005DC-123_964x640.jpg);"><p id="opis1" class="opis">tresc</p></div>

<div id="2" class="img" style="background:url(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/08/21/article-0-14A2540D000005DC-123_964x640.jpg);"><p id="opis2" class="opis">tresc2</p></div>


Następnie klasy css, tu powinno być wszystko jasne:


.img {float:left; width:100px; height:100px; margin:5px; border:solid 1px black; overflow:hidden;}
.opis {color:#fff; background:#000; height:25px; margin-top:100px;}

No i przyszedł czas na jQuery, w tym celu umieszczamy taki oto kod, odpowiada on  za animacje (wysuwania się tytułu):


<script>
$('div.img').mouseover(function(){
var id = $(this).attr('id');
$("#opis"+id).animate({'margin-top': '75'}, 'fast');
});
$('div.img').mouseleave(function(){
var id = $(this).attr('id');
$("#opis"+id).animate({'margin-top': '100'}, 'fast');
});
​</script>

Podobny efekt końcowy znajdziecie tu:

http://www.riocreativo.pl/portfolio

Pozdrawiam, i myślę że pomogłem ;)


#8635 Grafifor - forum webdesign

Napisane przez Bako w 16 luty 2014 - 19:04

Ja mam 18 lat a chciałeś o tym ze mną rozmawiać. Odpowiedziałbym ci dokładnie to samo, gdyż owy manager uzgadniał odpowiedź ze mną. Wszelkei decyzje podejmujemy wspólnie, manager ocenia tylko sytuację i sporządza wnioski.

 

Czy wiek o czymś świadczy? Nie sądzę. Jesteś na to najlepszym przykładem.

 

Twoje uwagi nie zostały wzięte pod uwagę, bo i nie muszą. To my o tym decydujemy czy weźmiemy sobie czyjeś słowa do serca czy też nie.

 

Mówisz tak, jakby nigdy ci nie zależało na współpracy z nami. Nam też to wisi. Nie potrzebujemy serwisów twojego pokroju jako współpracowników. Mamy prawo decydować o tym. Mamy prawo odrzucać każda propozycję oraz mamy prawo wyznaczyć do negocjacji kogokolwiek.

 

Niczym się nie zasłaniam. Po prostu wiem kiedy ktoś podchodzi do odpowiedzi emocjonalnie a kiedy obiektywnie. Zgadnij w którym worku jesteś?

 

Jeśli chciałeś z nami współpracować po co podawałeś fałszywe dane? Na co liczyłeś?
#6944 Smarty

Napisane przez raf w 25 lipiec 2013 - 17:41

Na moje pytanie już odpowiedziałeś: nie posiadasz wystarczającej wiedzy z zagadnienia projektowania i wdrażania systemów informatycznych aby wejść w dyskusję. Jesteś "getto programistą", dogmatykiem traktującym wszystko w czarno-białych kategoriach, opierający się na prawdach objawionych i argumentach ludzi prowadzących projekty z innej bajki.

Jedyna poprawna odpowiedź na pytanie "czy powinienem używać systemu szablonów w moim projekcie?" to "zależy, powiedz więcej". Ty patrzysz na świat przez dogmaty, a popularnym dogmatem jest "wydajność przede wszystkim". Dlatego mówisz "nie, silnik szablonów podnoszą wykorzystanie zasobów przez aplikację, gdy będziesz mieć gazillion userów jak korpo to niewyrobisz!".

To nie jest prawdziwa inżynieria, to mury getta. Prawdziwa inżynieria polega na zrozumieniu problemu i dopasowaniu odpowiedniego rozwiązania.

Kogo będzie obchodzić że moja aplikacja wypluwa odpowiedzi w 0.09s zamiast 0.05s?! Getto-programistów, minmaksujących każdy element oprogramowania, nikogo więcej. Prawdziwa inżynieria polega na rozwiązywaniu problemów. 0.09s zamiast 0.05s nie jest problemem więc nie wymaga rozwiązania. Problemem który sprawia że ludzie zaczynają myśleć nad optymalizacją jest "userzy skarżą się że aplikacja działa wolno. Metryki pokazują że w porównaniu z pierwszymi miesiącami faktycznie znacznie zwolniła, co robimy?" Dopiero wtedy zaczną się kalkulacje, ale nawet wtedy idę o zakład że aplikację zatkają opóźnienia bazy danych, nie silnik szablonów.

Również uważam że wykorzystanie silnika szablonów jest decyzją projektową która powinna być podejmowana tylko po wcześniejszym rozważeniu za i przeciw, ale widząc jak często na forach ludzie lubią uprawiać circle-jerking, chętnie gram adwokata diabła dostarczając inną opinię.


#6860 Smarty

Napisane przez Sobak w 23 lipiec 2013 - 20:15

Widzę, że kluczowym argumentem wysuwanym przeciwko PHP jako językowi szablonów jest tu nieczytelność wynikowej składni użytej w szablonie. Jednak IMO nie ma tu mowy o jakiejś naturalnej prostocie Smarty. Dla wspomnianych "nie-programistów" jest to po prostu osobna składnia, której muszą się nauczyć, tak samo jak gdyby mieli się uczyć podstawowej składni PHP.

 

Jeżeli chodzi o to, że użycie PHP bezpośrednio "zachęca" programistę do umieszczania logiki w warstwie widoku/prezentacji, to jest w tym ziarno prawdy, ale tak jak mówi Comandeer, takie działanie jest winą programisty, a nie użytego języka szablonów. Jeżeli uznać by inaczej, to de facto Smarty spełniało by rolę tworu, który za zadanie ma powstrzymać programistę przed niewłasciwymi praktykami. Moim zdaniem takie podejście prewencyjne jest niewłaściwe, a użycie PHP niesie za sobą wspomniane wcześniej korzyści, przed którymi nie warto się wzbraniać tylko dlatego, że część programistów może użyć takiego rozwiązanie nieprawidłowo.
#6622 Wielka Rewolucja Webax.pl

Napisane przez Zeus w 19 lipiec 2013 - 18:32

bannerbig.gif
 
Witam was wszystkich
 
Miło mi poinformować, że oto i nastał dzień Wielkiej Rewolucji. Myślę, że nie będzie was interesować moja zbędna gadka i chcielibyście poznać konkretne informacje. Ok – nie ma problemu. Oto lista zmian, które możecie ujrzeć na webax.pl:

 

 • -nowy styl, który pod względem graficznym spełnia najnowsze trendy właśnie w świecie webdesignerów
 • -katalog stron(dostępny już za 2 tygodnie) zajdzie w nim sporo zmian, ale o nich niebawem
 • -poszerzenie współpracy z marką Biznes-Host, czego skutkiem jest ich oficjalne forum właśnie na naszej witrynie
 • -zawarcie współpracy z Mintshost - zapraszamy do konkusu: http://webax.pl/topic/1047-wielki-przewr%C3%B3t-konkursowy-na-webaxpl/
 • -stworzenie rangi aktywnego, która będzie przyznawana wszystkim piszącym merytoryczne posty, bądź tym, którzy włożyli starania w rozwój webax.pl. Pamiętajmy, liczy się jakość, a nie ilość ;)
 • -dział recenzje i pierwsze efekty pracy naszych redaktorów
 • -aktywny udział w mediach społecznościowych
 • -mnóstwo drobnych poprawek, o których nie warto się rozpisywać, jednak bez nich rewolucji nie byłaby tak obszerna
 
Myślę, że to tyle. Tymczasem chciałbym was zaprosić do konkursu o którym więcej tutaj.
 
Pozdrawiam
 
PS. PRZYPOMINAM, ŻE REWOLUCJA TRWAĆ BĘDZIE DO KOŃCA SIERPNIA, WIĘC CODZIENNIE NOWE NIESPODZIANKI.
 
 
 #6621 Wielki przewrót konkursowy na webax.pl

Napisane przez Focus w 19 lipiec 2013 - 18:26

bannerkonkurs.png

 

Tak – oto i nadszedł czas na forumowy konkurs. Na wstępie powiem, że łączna pula nagród to 600zł. Pewnie zastanawiacie się, co trzeba zrobić, aby  owy konkurs wygrać. Otóż sprawa jest bardzo prosta – musicie wymyśleć cokolwiek związanego z Wielką Rewolucją na webax.pl. Może być to hasło reklamowe, grafika, aplikacja, strona internetowa, jednym słowem wszystko. Nie chcieliśmy robić konkursu dla osób z określoną specjalizacją, także sprostać temu zadaniu jest w stanie każdy.  A oto szczegółowa lista nagród:

 

- 2 x serwer WWW Start na okres 12 miesięcy z oferty
Biznes-Host

 

- 3 x Podręcznik freelancera. Tajniki sukcesu niezależnego
projektanta stron WWW. Smashing Magazine, wydawnictwa Helion.


 

- 1 x serwer VPS Starter na okres 6 miesięcy z oferty
Mintshost


 

- 1 x serwer Reseller Starter na okres 6 miesięcy z oferty
Mintshost


 

- 2 x serwer WWW Starter na okres 12 miesięcy z oferty
Mintshost

 

 

Zapomniałbym dodać, że nagrody otrzymuje pierwsze 7 osób. Obowiązuje „system kolejkowy” czyli zaczynając od wygranego wybieramy te
nagrody, które najbardziej nas interesują, z tym, że miejsce 1 oraz 2 ma prawo wybrać po 2 nagrody z puli.


 

Uważam, że nagrody są bardzo atrakcyjne, a więc zachęcam do udziału w tej jak i kolejnej edycji naszego przedsięwzięcia.


 

Życzę wam powodzenia i czekam na konkursowe prace w terminie 3 tygodni! ;) Prace nadsyłamy na bok@webax.pl

 

Sponsorzy konkursu: Biznes-hostHelion, Mintshost.
#4948 Podstawy optymalizacji treści na stronie www

Napisane przez Fuertigo.pl w 19 styczeń 2013 - 12:06

Świetny poradnik. Dodałbym jeszcze jednak coś od siebie

Tytuł strony - powinien być unikalny dla każdej podstrony i odzwierciedlać jej zawartość. Należy tutaj zwrócić uwagę, że jest on wyświetlany w wynikach w kolorze niebieskim. Jego długość powinna mieścić się (lub przynajmniej najważniejsza jego część) w 69 znakach - tyle jest wyświetlane w wyszukiwarce, w dłuższych tytułach pojawiają się kropki więc ich zawartość nie jest dodawana.

Kompletnie odradzam stosowania niezmiennych słów kluczowych w tytułach  w postaci (Tytuł strony blebleble | Słowo kluczowe, drugie słowo kluczowe) ponieważ przy większej ilości podstron Google zauważy, że jest to specjalny zabieg, który ma podnieść pozycję witryny - w takim przypadku może zostać na witrynę nałożony filtr.

Drugą rzeczą jest nazwa strony w tytule - osobiście uważam, że nie ma to sensu ponieważ jest ona wyświetlona poniżej na zielono. Jeżeli już jednak chcesz umieścić nazwę strony w każdym tytule, wpisz najpierw tytuł (tytuł strony | nazwa strony) a nie odwrotnie, ponieważ w przypadku, gdy będzie on za długi będzie się wyświetlała jedynie nazwa i kawałek tytułu. Pamiętaj, że użytkownicy szukają treści po tytule a nie po nazwie strony ;)

Meta description - choć jak autor wspomniał - nie powinno się przekraczać 255 znaków - to tutaj jest podobnie jak w poprzednim przypadku znacznika title. Widocznych w wynikach wyszukiwania jest 156 znaków więc wszystko poza tą długość jest ucinane trzema kropkami. Dodatkowo również podobnie jak poprzednio - opis powinien być unikalny dla każdej podstrony.

Meta keywords - bing bierze pod uwagę (choć w bardzo małym stopniu) te słowa kluczowe. Warto zwrócić tutaj wagę na to, że zawartość tego znacznika jest case insensitive, co oznacza, że jeżeli wpiszesz Rowery, ROWERY, RoWErY to jest to to jest dokładnie to samo słowo, traci się jedynie znaki.

Headings - należy tutaj dodać, że znacznik h1 to tytuł więc powinien znaleźć się tylko i wyłącznie raz na stronie, podczas gdy pozostałe mogą być używane dowolną ilość razy.

Znaczniki HTML - szczególnie Google bierze szczególnie pod uwagę strong (odpowiednik B) oraz em (odpowiednik i) i to je zalecałbym stosować.

Grafiki (w tym obrazki i fotografie) - poza samym atrybutem alt powinny też mieć w nazwie opis. Dzięki temu jest większa możliwość, że wyświetlą się one w wynikach wyszukiwania grafik. Powinny być nazywane w następujący sposób: lorem-ipsum-dolor-sit-amet.rozszerzenie, gdzie znakiem oddzielającym może być również _. Jedynym znakiem, jakiego nie wolno używać to spacja - ze względu na dobre nawyki, by w adresie przeglądarka nie zamieniała ich na %20.

Słowa kluczowe w treści - bardzo ważny aspekt. Należy tutaj wspomnieć, żeby nie przesycić tekstów. Ważna jest również wiedza, że Google zna synonimy, więc nie musimy pisać nienaturalnie np. zamiast "zapraszam do kursu pozycjonowania" "zapraszam na kurs pozycjonowania" gdyż strona wyświetli się w oby przypadkach przy różnych synonimach. Może ten przykład z kursem pozycjonowanie nie jest najlepszy ale na pewno każdy z was wie o co chodzi ;)

Poprawność kodu - to kolejny bardzo ważny aspekt, o którym nie wspomniano a ma bardzo duże znaczenie przy pozycjonowanie. Google wysyła swoje roboty, które nawigują po naszej stronie internetowej. One nie oglądają jej wizualnie, lecz analizują kod źródłowy. Jeżeli znajdują się na niej błędy (niezamknięte znaczniki itp.) może (choć nie musi) źle zinterpretować treść. Poza tym ponoć (mówię ponoć bo nie mam potwierdzenia) Google pozycjonuje wyżej witryny, które mają poprawny kod. Walidacje można wykonać na stronie w3c - http://validator.w3.org

Pozycjonowanie z oszukiwaniem - są osoby (i firmy pozycjonujące również), które stosują różne sztuczki aby pozycjonować daną witrynę. Jednym z przykładów jest użycie text-indent z bardzo dużą wartością. Co to daje? Możemy umieścić wielkie ilości tekstu na stronie, który nie będzie widoczny dla odwiedzających a tylko dla robotów (będzie zwyczajnie ukryty). Google nie od dziś zajmuje się indeksowaniem stron przez co dawno stworzył mechanizm sprawdzający takie tricki. To tylko taka przestroga - za stosowanie takich rzeczy na strony zostają nałożone filtry, przez co nie wyświetlają się w indeksie storn pod daną frazą.

Pozycjonowanie agresywne - przy tematyce pozycjonowania trzeba coś bardzo ważnego dodać - agresywne pozycjonowanie może przynieść więcej problemów niż pożytku. Przez agresywne pozycjonowanie rozumiem następujący przykład: Dziś publikujesz stronę a jutro ma ona 10000 odwiedzających, 2000 backlinków itp. Należy pamiętać, że tendencja powinna być wzrostowa - z dnia na dzień ilość linków do strony i odwiedzających powinno przybywać, jednak w naturalnym tempie. Google jest w stanie wykryć takie praktyki i nałożyć filtry. Nie warto więc inwestować 7 zł na allegro we wpisanie strony do 1000 katalogów, bo może nam to wyjść bokiem.


#4805 Podstawy optymalizacji treści na stronie www

Napisane przez damtox w 10 styczeń 2013 - 08:47

Co to jest optymalizacja stron www?

Optymalizacja stron www to proces przygotowania strony, aby Google mogło z łatwością ustalić pozycję strony pod konkretnymi słowami kluczowymi. Optymalizacja strony to również szereg poprawek w kodzie strony, które zdecydowanie ułatwia indeksowanie strony przez roboty wyszukiwarek. Dobrze wykonana optymalizacja pozwala robotom wyszukiwarek ustalenie pozycji strony pod konkretnymi słowami kluczowymi. Przeprowadzenie dobrej optymalizacji może pomóc nam na wypromowanie strony w rankingu wyszukiwania przy małym nakładzie prac związanych z pozycjonowaniem stron.

Optymalizację każdej strony należy przeprowadzać od górnej jego części. Jadąc od góry do dołu już na samym początku napotkamy pierwsze elementy:

<title>Tytuł strony</title> - pomiędzy tymi znacznikami umieszczamy sensowny tytuł naszej strony w który powinny zostać uwzględnione ważne dla nas słowa kluczowe, pod którymi będziemy się pozycjonowali. Podanie tytułu typu „Moja strona”, jest złym rozwiązaniem i właśnie dlatego warto jest przemyśleć ten element i przemyślanie go uzupełnić.

<meta name=”description” content=”opis strony” /> - w miejscu opis strony umieszczamy opis strony jaki będzie wyświetlał się w wyszukiwarce internetowej. W tym miejscu warto jest podać opis zachęcający do odwiedzenia naszej strony, w opisie mogą ale nie muszą znajdować się pozycjonowane słowa kluczowe. Co prawda Google już nie zwraca uwagi na słowa kluczowe zawarte w tym miejscu, ale jeszcze niektóre wyszukiwarki zwracają na to uwagę, a więc warto jest wypełnić ten element. Ilość znaków jaką nie powinno się przekraczać w tym miejscu to 255 znaków.

<meta name=”keywords” content=”słowa kluczowe” /> - w miejscu słowa kluczowe umieszczamy słowa kluczowe na jakie chcemy pozycjonować naszą stronę. Każde słowo kluczowe powinno być oddzielone od siebie przecinkami. Ten znacznik również jest pomijany przez roboty Google, ale nie można zapomnieć również o innych wyszukiwarkach. Ilość znaków jaką nie powinno się przekraczać w tym miejscu to 255 znaków.

Jeżeli przejdziemy proces wypełniania meta danych, to przechodzimy do sekcji body, czyli ciała naszej strony. Ważnym elementem optymalizacji strony jest stosowanie tzw. „heading tags”, czyli potocznie znane wszystkim nagłówki. Nagłówki są określane w skali od 1 do 6, a najważniejsze jest to, że wielkość nagłówków jest określana w odwrotnej kolejności, czyli 1 będzie największym nagłówkiem, a 6 najmniejszym. Nagłówki stosuje się zawsze od największego do najmniejszego, aby zwiększyć wagę danego słowa kluczowego. Nagłówki powinny być zastosowane według poniższego przykładu:

<h1>Tytuł</h1>
<h2>Słowo najważniejsze</h2>
<h3>Słowo prawie najważniejsze</h3>
<h4>Słowo ważne</h4>
<h5>Słowo mniej ważne</h5>
<h6>Słowo mało ważne</h6>


Dodatkowym elementem optymalizacji strony są znane wszystkim podstawowe znaczniki html, czyli:

<b> – tłusty druk
<u> – podkreślony
<i> – kursywa

Jeżeli cała treść na naszej stronie zostanie rozmieszczona w odpowiednich znacznikach, to czeka nas kolejny, etap, czyli zwiększenie nasycenia strony słowami kluczowymi. Jednym z najczęściej stosowanych elementów, gdzie można umieścić słowa kluczowe, to tekst alternatywny, czyli znacznik alt=”tekst alternatywny” w znacznikach w których zakodowaliśmy obrazek na naszej stronie. W kodzie naszej strony uzupełniamy tekst alternatywny jaki znajdziemy w liniach: <img src=”obraz.jpg” alt=”teks alternatywny”>.

Teraz pozostaje nam tylko uzupełnienie treści na stronie w której zostaną umieszczone słowa kluczowe. Warto jest umieścić słowo kluczowe już na samym początku naszej strony, oczywiście z zastosowaniem powyższych informacji. Ilość słów kluczowych na stronie nie może być za dużo, gdyż można odstraszyć potencjalnego klienta z naszej strony.

Jednym z ważniejszych elementów jaki warto jest dodać do naszej strony to plik robots.txt oraz mapa.xml, którą zgłaszamy do Google Webmaster Tools. Jeżeli proces optymalizacji strony internetowej nie jest już dla nas problemem i wszystkie powyższe informacje zostały wykorzystane przy optymalizacji naszej strony, to zaczynamy proces katalogowania naszej strony.


#4223 [MyBB] Katalog Firm by Webax.pl

Napisane przez Thelleo w 02 grudzień 2012 - 18:05

Jak zapewne niektórzy pamiętają Webax.pl poprzednio używał MyBB jako skryptu forum. Został wtedy napisany skrypt katalogu firm dzięki któremu dowolna osoba która otrzymała rangę "Hosting" mogła dodać wizytówkę swojej firmy.

Ponieważ aktualnie ten panel nie jest używany już przez Webaxa to postanowiliśmy udostępnić go całkowicie za darmo naszym użytkownikom. Jest on pisany tylko i wyłącznie pod MyBB, a także nie jest sam w sobie pluginem, ale bardziej niezależnym skryptem korzystającym z udostępnianych przez MyBB bilbiotek.

Jego kod nie jest specjalnie dobry, ponieważ podczas gdy Webax.pl poswstawał to ten skrypt był pisany w pośpiechu na zasadzie "żeby było", jednak mam nadzieję, że nie odstraszy to potencjalnych użytkowników.

Ze względu na to, że skrypt był dedykowany dla Webaxa jego instalacja jest znacznie trudniejsza od instalacji pluginu, ale mam nadzieję, że sobie poradzisz.
Chcę również zauważyć, że skrypt nie będzie dalej rozwijany więc używasz go na własną odpowiedzialność.


Instalacja
 • Pobierz skrypt (http://www.speedysha...Wxd/hosting.php) i wrzuć go do głównego katalogu MyBB.
 • Zaloguj się do swojej bazy danych i wykonaj następujące polecenia:

  CREATE TABLE IF NOT EXISTS `mybb_hosting` (
  `hid` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `author_id` int(11) NOT NULL,
  `title` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `description` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `image` varchar(200) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `address` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `email` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `phone` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `rate` int(11) NOT NULL,
  `rate_number` int(11) NOT NULL,
  `country` varchar(60) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `zipcode` varchar(20) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `www` varchar(120) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `city` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `about` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `type` set('web','game') COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`hid`)
  ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=1;
  CREATE TABLE IF NOT EXISTS `mybb_hostingrates` (
  `oid` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `hosting_id` int(11) NOT NULL,
  `rate1` int(11) NOT NULL,
  `content` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `website` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `author_id` int(11) NOT NULL,
  `time` int(11) NOT NULL,
  `type` set('good','bad') COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `username` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `rate2` int(11) NOT NULL,
  `rate3` int(11) NOT NULL,
  `rate_all` double NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`oid`)
  ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=1;
 • Wejdź do panelu administratora i zakładkę Style i Szablony a następnie w Szablonach utwórz nowy szablon o nazwie "hosting" i wrzuć do niego następującą treść:


  <html>
  <head>
  <title>Hosting - {$mybb->settings['bbname']}</title>
  {$headerinclude}
  {$metag}
  </head>
  <body>
  {$header}
  <br class="clear" />
  <div style="width: 100%;">
  {$content}
  </div>
  <br style="clear: both" />
  {$footer}
  </body>
  </html>
 • Utwórz grupę "Hosting" w panelu administratora i odpowiednio zmodyfikuj 2 linijki w pliku hosting.php:


  $hosting_gid = array(4, 9, 8);
  $admin_gid = array(4, 8);
Znane błędy
 • Skrypt wymaga, aby jego tabele miały prefix "mybb_"
 • W załączonym skrypcie nie jest dostępny widget umieszczony w siedebarze ze względu na to, że on dopisanych bezpośrednio do plików MyBB.
 • Kod HTML jest umieszczony bezpośrednio w pliku hosting.php (to nie jest stricte błąd, ale edycja czegoś takiego nie jest specjalnie przyjemna)

Załączone pliki
#3440 Ścieżki względne i bezwględne

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 19:50

względna – classes/Controller/Index.php
bezwzględna – /home/services/httpd/test.com/classes/Controller/Index.php

W tym wypadku są to ścieżki jedynie po stronie serwera, gdyż po stronie front-end sprawa wygląda zupełnie inaczej.


Może dam kilka przykładów, abyś mógł zrozumieć o co dokładnie chodzi.

Ścieżki bezwzględne rozróżniamy w dwóch wariantach font-end (strona przeglądarki internetowej) oraz back-end (po stronie serwera). W twoim przykładzie (widać po /home/services/ ) zastosowane są ścieżki po stronie serwera.


classes/Controller/Index.php
Oznacza: Znajdz folder classes, następnie wejdz do niego, znajdz folder controller, wejdz do niego, a następnie zlokalizuj index.php


/home/services/httpd/test.com/classes/Controller/Index.php
Oznacz: (slash: "/") przejdź do najniższego znanego ci katalogu, następnie znajdz w nim home, wejdz w niego, znajdz services, wejdz w niego itd..


#3429 Strona oferująca filmy i seriale online.

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 19:34

Jeśli mam oceniać ogólnikowo wygląd strony, to całość wygląda jak zapożyczony szablon z darmowych template do wordpressa – zaraz. Tak przecież jest. Nie dość, że styl daje wrażenie niedokończonego, logo wygląda jakby odbywała się tam aktualnie walka pixelowa, a reklama po prawej stronie wchodzi w menu górne. No jap***ole czy to jest poważna strona internetowa czy jakieś badziewie? Gdybym ja tworzył tego typu serwis najpierw zająłbym się tworzeniem layautu, przez programowanie strony głównej, przez dostarczanie legalnego contentu (nie zwracając już na to uwagi) poprzez ostatnie wartości contentu – które też nie są w najlepszym polsko-języcznym stanie.

Przepraszam, sorry, to miała być opinia a nie krytyka. Kiedy będzie co opiniować na pewno taką napisze ;]


#6066 konwersja na grafikę wektorową rastrowej

Napisane przez Kede w 17 kwiecień 2013 - 11:54

Co Ty opowiadasz. Photoshop służy do grafiki rastrowej jeżeliby tak nie było to nikt nie kupowałby illustratora. Takie coś możesz wykonać w corel draw lub illustratorze. Elementy są konwertowanie na ścieżki i kształty. Google it ;)


#5471 Czy warto się brać za CMS-y?

Napisane przez Viso w 02 marzec 2013 - 22:08

"Ale moje pytanie właśnie miało na celu pozyskanie informacji o pisaniu stron dla klientów czym mam zamiar sie w niedalekiej przyszłości zająć...i mówicie, że bez CMS-ów ani rusz?" 

 

Wszystko zależy od tego czego wymaga projekt. CMS to taka względna aplikacja, która ma wiele zastosowań. Poza tym, zamierzasz zajmować się zleceniami dla klientów, tutaj system zarządzania treścią nie zda się w większości przypadków, chyba że będzie to wręcz lekki i idealnie zaprojektowany system z różnorodnością modułów, które będziesz dokładał jak klocki. Bez znajomości języków, które są właściwie standardem do jakiejkolwiek pracy z klientem w dziedzinie webu no nie ma szans, byś samą "znajomością" od strony interfejsu CMSa coś zdziałał. Viperoo podsunął Ci dobrą wskazówkę, ale dość gwałtowną jak na twój obecny status posiadanej wiedzy nt. php i innych języków (choć nie jestem w stanie stwierdzić jak dogłębnie je znasz). Framework to ciekawe wyjście, ale bez znajomości podstaw (i mówię tutaj głównie o tej warstwie strukturalnej) nie ruszysz w żadną stronę. Weź manual, jakiś kurs (byle w miarę aktualny - spójny z obecną wersją języka w jakimś tam stopniu) i pisz, obojętnie co - wyznacz projekt i kombinuj. Jeśli poznasz podstawy to ściągnij już wspomniany Framework i ucz się na nim obiektówki, wzorców projektowych i ogólnie programowania. Zapewniam, że gdy poznasz sam język i przeróżne narzędzia to pytanie "CMS czy nie" na bank nie pojawi Ci się w głowie po raz kolejny, bo odpowiesz sobie już sam. 
#5260 System pluginów - jak to ugryźć.

Napisane przez Viso w 13 luty 2013 - 22:04

Ad. klasy "Plugins":
Brak tutaj jakichś spójności i zasad programowania obiektowego w tym jakże ułomnym języku.

Metoda "loadPlugins" posiada masę zbędnego kodu, którego można w łatwy sposób zastąpić dwoma iteratorami (a właściwie jednym) - DirectoryIterator oraz ArrayIterator - Korzystajmy w końcu w pełni z wersji 5, pora zapomnieć o martwej 4. Brak tutaj jakiejkolwiek elastyczności, wszystko strasznie sztywne. Nie wspominam, że nie korzystasz nawet z konwencji PSR-* (PSR-0/1/2/etc.). Przede wszystkim "hooki" powinny być w zupełnie innej klasie (Zasada Single Responsibility Principle). Metoda "getObject" wręcz mnie poskładała :P

Ad. klasy "Plugin1"
W żadnym ale to w żadnym wypadku ta klasa nie powinna dziedziczyć po kontenerze/menadżerze pluginów. To idealny wręcz przykład jak dziedziczyć się nie powinno. Ponadto "metoda1/2/3" odsyła całkowicie interfejs "iPlugins" do lamusa - Tutaj powinna być metoda "run" czy jakkolwiek ją nazwiemy (enable/active), która zajmie się całym pluginem. Można jej przekazać jakiś pojemnik z obiektami odpowiedzialnymi za połączenie z bazą danych i innymi poprzez Dependency Injection.

Ogólnie ciężko coś więcej tutaj powiedzieć na temat tego kodu. Jak będę miał zamysł i czas to napiszę jakiś prosty system/zarys tego jak w elastyczny sposób by zarządzać takimi wtyczkami.


#4730 Podstawy bezpieczeństwa w skryptach PHP. SQL Injection i XSS.

Napisane przez Thelleo w 03 styczeń 2013 - 16:12

PHP jest prawdopodobnie najpopularniejszym językiem do tworzeniach dynamicznych stron i skryptów wśród początkujących. W internecie jest bardzo dużo kursów i poradników a sam język jest instalowany na praktycznie każdym hostingu (najczęściej w wersji 5.3 lub 5.2, chociaż ja preferuję najnowsze 5.4, które ma trochę feature-ów).

Z tego powodu PHP w oczach "większych developerów" jest widziany jako dość kiepski język, bo internet oblega masa dziurawych skryptów i systemów pisanych przez osoby początkujące. Osobiście nie potępiam tego, bo pamiętam jak sam uczyłem się PHP. W kursach albo autorzy nie wspominali o bezpieczeństwie, albo były to krótkie nic nie mówiące notki (no bo początkujący nie koniecznie wie czym jest SQL Injection lub XSS). Chciałbym w tym temacie zaprezentować sposoby ochrony swoich skryptów a przy okazji uświadomić "nowych" jak łatwo można złamać niektóre rzeczy i do jakich nieprzyjemności może to doprowadzić (no bo przecież dziura wykorzystana przez crackera w skrypcie za który ktoś zapłacił powiedzmy 1000 zł może być ogromnym ciosem dla reputacji developera).

A więc zaczynamy, na początku zacznę od czegoś co można najczęściej spotkać u początkujących, czyli całkowite zaufanie dla danych od użytkownika i przekazywanie ich bezpośrednio do zapytania.

SQL Injection

Atak SQL Injection polega na wrzuceniu do zapytania SQL wywoływanego przez skrypt PHP własnych danych i tym samym manipulowaniu jego wynikiem. Załóżmy, że mamy stronę gdzie użytkownicy mogą pisać na własnych blogach. Mamy 2 tabele - jedną na użytkowników, drugą na wpisy a wyświetlanie pojedynczego wpisu opiera się o coś w stylu show.php?id=666.

Przeciętny (i podatny) kod który takie coś robi:


$id = @$_GET['id'];
$query = mysql_query("SELECT title, content FROM articles WHERE id = {$id}");
$data = mysql_fetch_array($query);
echo '<h1>'.$data['title'].'</h1>';
echo '<p>'.$data['content'].'</p>';

Jak widzimy najpierw pobieramy z tablicy $_GET identyfikator newsa i wrzucamy go na koniec zapytania. Taka metoda zadziała i wyświetli artykuł poniżej, ale... no właśnie! Ale!
Każdy odwiedzający będzie mógł pod $id podstawić cokolwiek. Zaraz pokażę Ci co dzięki temu można z tej strony wydobyć, ale najpierw jedna żelazna zasada: nigdy nie ufaj danym od użytkownika. NIGDY!

A więc tak, aby wyświetlić news o ID 666 wchodzimy na adres: show.php?id=666. Wpis się pokaże, ale wiesz co się stanie jeżeli wpiszemy coś takiego?

show.php?id=666 UNION SELECT username, password FROM users WHERE username = 'admin' --

Wtedy finalne zapytanie będzie wyglądało tak:

SELECT title, content FROM articles WHERE id = 666 UNION SELECT username, password FROM users WHERE username = 'admin' -- 

UNION SELECT jest konstrukcją która pozwala nadpisać dane pobrane przez pierwszą cześć zapytania danymi z drugiej. Tak, dobrze przeczytałeś - nadpisać. Po takim zapytaniu zamiast tytułu i treści wpisu wyświetliły by się takie dane jak nazwa użytkownika oraz hasła (nawet wyciek hasha może mieć katastrofalne skutki). Brzmi strasznie? Teraz wyobraź sobie, że masz w takim serwisie bloga. Hasła są niehashowane (trzymane czystym tekstem w bazie danych) i ktoś za pomocą tej luki wykrada dane twoje oraz innych użytkowników. Byłbyś szczęśliwy jakby twoje hasło znalazło się w rękach crackera przez błąd programisty?

Pamiętaj, że prowadząc serwis, gdzie użytkownicy się mogą zarejestrować jesteś za ich dane odpowiedzialny. Nie możesz dopuścić do sytuacji żeby wyciekły one w jakikolwiek sposób bo możesz wtedy stracić zaufanie ludzi, którzy do tej pory odwiedzali twój serwis z uśmiechem.

No dobra, ale jak to naprawić?

W bardzo prosty sposób. Jeżeli masz czas i chcesz skorzystać z nowocześniejszego rozwiązania to polecam przenieś swoją obsługę bazy danych na PDO i prepared statements, ale jeżeli chcesz szybko coś naprawić i nie możesz sobie pozwolić na przepisywanie połowy kodu to oto prosta metoda jak całkowicie zabezpieczyć dane od użytkownika dodawane do zapytania.

$id = @$_GET['id'];
$id = mysql_real_escape_string($id); // ← zmienna $id zostaje przepuszczona przez funkcję mysql_escape_string, która całkowicie ją oczyszcza ze wszystkiego co mogłoby zagrozić naszej bazie danych.
$query = mysql_query("SELECT title, content FROM articles WHERE id = {$id}");
$data = mysql_fetch_array($query);
echo '<h1>'.$data['title'].'</h1>';
echo '<p>'.$data['content'].'</p>';


Poradnik nie został skończony, mam zamiar omówić w nim jeszcze XSSy i być może inne podatności, ale na razie nie mam specjalnie czasu ani chęci na ich opisywanie, jednak gdy tylko skończę to zostaną tutaj opublikowane aktualizacje.

Ze względu na przeznaczenie tego tutoriala pozwalam, a nawet zachęcam wklejać go na inne fora i strony, ale bardzo proszę - jeżeli to robisz to umieść informację o tym, że ja go napisałem i o ile regulamin (tamtego serwisu oczywiście) na to pozwala to umieść link do oryginalnego tematu.


#4246 Szukaj ze zdjęciem

Napisane przez Matslom w 03 grudzień 2012 - 17:01

Robisz normalnie input do wpisywania tekstu. Następnie input z lupą
<input type="submit" id="ico"/>
Pod #ico oczywiście dajesz lupę w css jako tło. Na koniec bawisz się marginesami, aby lupa była na odpowiednim miejscu.


#3985 Jaką wersję HTML wybrać ?

Napisane przez Matslom w 24 listopad 2012 - 21:13

Html 5 i css 3 jest już od jakiegoś czasu. Na prawdę nie ma sensu uczyć się starych standardów. Niby jest w ciągłej fazie przygotowywania, ale przeglądarki dosyć dobrze z nim radzą i nie spotkałem się, z jakimiś problemami z tej strony.


#3455 Program do przerabiania i tworzenia filmów na YouTube

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 21:20

Windows Movie Maker :D


A tak to zainteresuj się Adobe After Effects ; ]