Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Wasze sposoby na promocję serwisu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie
Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 21:45

Ostatnio, gdy to padł temat odnośnie mailingu, skrytykowano go jako dobry sposób reklamy. Chciałbym więc zapytać "z drugiej strony" jakie to wy macie pomysły czy też sprawdzone sposoby reklamy. Chodzi mi tu o działania wykraczające poza normę żmudnego katalogowania.

Zachęcam do dyskusji

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 22:14

najlepszy sposób na promocję? IMO unikalny, super wysokiej jakości content. i znalezienie niszy tematycznej, że de facto pasuje kilka słów kluczowych. efekt murowany ;)

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

Ds3
Ds3

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:33

Spotkałem się kilka razy z stronami, które były robione do reklamy swojej strony. Na początku wydawało mi się to dziwne, ale okazuje się, że jest to skuteczna reklama. Polega to na tym, że posiadamy identyczną nazwę jakieś popularnej strony np. skype.com można stworzyć skzpe.com - patrząc ile ludzi wpisuje adres bezpośrednio w pasku przeglądarki, a często zamienimy sobie poprzez shift+ctrl znak "Y" na "Z" to naprawdę może okazać się to dobrą reklamą. Na stronie najczęściej jest umieszczany link do prawdziwej strony, ale np. nad tym linkiem znajduje się bardziej widoczny link do naszej strony.

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:37

Naprawdę wierzysz, że takie coś jes skuteczne - bo ja nie!

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:39

Jak dla mnie przekręt jest tak oczywisty, że nie ryzykowałbym banu w Google dla jednego, bezwartościowego linku

Moje tutoriale

Ds3
Ds3

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:47

Dlaczego uważasz, że Google mogłoby zbanować stronę?

Czasami na takich stronach są umieszczane płatne reklamy. Co do samej skuteczności to tylko widziałem fotkę z Google Analytics i najwięcej wejść było właśnie z takiej strony, niestety nie jestem sobie w stanie przypomnieć ile, ale pamiętam, że byłem zaskoczony ;)

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:50

choćby na żądanie właściciela prawdziwego znaku towarowego. nie sądzę, żeby taki skype życzył sobie, aby właściciel niejakiego skzpe podbierał zarówno ruch, jak i klientów, przekierowując ich na nic niewartą stronę. Niewartą zarówno z punktu widzenia właściciela Skype, jak i użytkownika szukającego komunikatora, a nie jakiejś tam strony typu demotywatory chociaż. niezadowolony potentat rynkowy i niezadowolony user - dla mnie wystarczający powód, żeby usunąć taką stronę z wyników wyszukiwania.
poza tym - współczynnik wejść jest niemiarodajny. pokaż mi współczynnik odrzuceń. strzelam, że > 90%

Moje tutoriale

Ds3
Ds3

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 19:58

Masz rację, ale nie wiem, czy w ogóle takie strony istnieją w google. Bo o Google w tym wypadku nie chodzi.
Z współczynnikiem odrzuceń możliwe, ze też masz rację, ale zauważ, że użytkownik nie jest na siłę zmuszany do odwiedzin.
Tak przy okazji: http://skzpe.pl - z tym, że pl.

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:01

Autor tej strony nie jest właścicielem praw do marki Skype. Użyte na tej stronie schematy kolorów oraz grafiki są własnością firmy Skype. Ta strona ma na celu jedynie ułatwienie dostępu do aplikacji.

ciekawe jak to wygląda od strony prawnej ;)
a jeśli nie istnieją w Google - to co to za promocja? :D

Moje tutoriale

Ds3
Ds3

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 20:07

Myślę, że tutaj chodzi o bezpośrednie wpisywanie adresu do pasku w przeglądarce. Bo jak wpiszesz w google to nie znajdziesz.

krzysiuus
krzysiuus

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 12:08

Na pewno jeżeli jest to forum - reklama na podobnych tematycznie forach/stronach.

Proste i skuteczne rozwiązanie.

Luke
Luke

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 20:12

Tylko czasami admini/modzi nie tolerują reklamy konkurencji...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych