Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Wasze sposoby na promocję serwisu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie
Queric
Queric

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 20:09

a ja polecam system wymiany linków :D

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 20:10

Taaaa jak się jakiś "psychol" do tego narzędzia dobierze, to już ma po stronce.

Queric
Queric

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 20:38

Taaaa jak się jakiś "psychol" do tego narzędzia dobierze, to już ma po stronce.

Ja zawsze korzystałem z prolink i nie było problemów.

Kede
Kede

Średnio zaawansowany

• Hosting
  • 246 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 19:52

a ja polecam system wymiany linków :D

Ja zawsze korzystałem z prolink i nie było problemów.

Prolink to giełda linków a nie swl (system wymiany linków). Różnica jest taka że w prolink płacisz i są tam tylko w miarę wartościowe strony a w swl 90% to śmiecie ;)
Usługi seo i design
Jeżeli Ci pomogłem kliknij przycisk +Dołączona grafika po prawej stronie pod moim postem ;)

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 19:56

Hmmm...troszkę odeszliśmy od tematu, bo skupiamy się już na samym pozycjonowaniu. Powracając:

Co sądzicie o zakupie reklamy w Google Adwords?

Kede
Kede

Średnio zaawansowany

• Hosting
  • 246 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:54

Reklama w Google Adwords tak ale tylko za pomocą kuponu ;) W innym przypadku jest to mocno nieopłacalne chyba że ktoś prowadzi większą firmę i ma kilkaset euro miesięcznie na reklamę. Kiedyś korzystałem z reklama.biz - obecnie jest to superad.pl efekty reklamy były bardzo dobre a koszt niski. Dzięki temu trzykrotnie zwiększyła się sprzedaż na mojej stronie. Obecnie na stronach wydawców wyświetlają się reklamy tematyczne (pod słowa kluczowe z metatagów) a stron wydawców podejrzewam że jest dość mało, po selekcji po słowach kluczowych pewnie na niewielu stronach dodana reklama będzie wyświetlana.
Usługi seo i design
Jeżeli Ci pomogłem kliknij przycisk +Dołączona grafika po prawej stronie pod moim postem ;)

Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 174 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 00:01

Ja osobiście wolę sam zoptymalizować i pozycjonować stronę, bądź zlecić ten zabieg zaufanym osobom, znającym się na rzeczy. Kilka miesięcy temu miałem nieprzyjemną rozmowę z obsługą prolinka i stanowczo zraziłem się do tego typu firm ze względu na ich sceptyczne podejście do klienta i wysokie ceny za linki. Zamiast uzupełniać konta bankowe pośrednikom, warto niekiedy samemu zainwestować w program chociażby do katalogowania, dodatkowo zakupując bogate zbiory baz. Preferuję także reklamę w serwisach, chociażby poprzez system Adtaily warto niekiedy wymienić się linkiem rotacyjnym, tudzież bannerem z serwisem o podobnej tematyce. Po pewnym czasie efekty powinny przyjść same, no chyba że przesadzimy z linkowaniem i google narzuci nam filtra, bądź w skrajnym wypadku bana. Wracając do tematu Adwords, tak jak wspomniał Kede, jest ono słabo opłacalne dla webmasterów prowadzących drobne strony, czy serwisy. Przydaje się natomiast dużym firmom, chcącym w szybkim okresie czasu podnieś swoją stronę w pozycjach wyszukiwania.

dogadamsie.pl
dogadamsie.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 19:26

bądź zlecić ten zabieg zaufanym osobą

Rozbawił mnie Twój błąd dopiero kiedy ujrzałem Twój podpis (Piszę poprawnie po polsku).

Co do tematu:
Ja preferuję wymianę linków ze starymi wyjadaczami z zakresu naszych słów kluczowych. Często da się ich przekonać - trzeba ich tylko dobrze podejść (bo przecież oboje korzystamy, tak?). Swoje nowe strony często reklamuję na forach, portalach społecznościowych i w postaci drukowania loga z hasłem na koszulkach raczkujących artystów (z jakiejkolwiek dziedziny) mimo, że nie ma to zbytnio wpływu na pozycjonowanie (poza delikatnym wpływem for).

Poza katalogowaniem wybierałem także kupno ludzi na facebook'u rzucających się na nowe airmaxy, koszulki, płyty czy iphony z konkursów. Takie konkursy gdy zbiorą daną liczbę lubiących to ludzi - często sprzedają tych niewinnych ludzi innym, a ja byłem zły korzystając na tym. Piszę w czasie przeszłym, bo zdałem sobie sprawę z tego, że to niemoralne. Szczerze mówiąc reklamować można się wszędzie, jeśli dobrze by to obmyślić - przykładowo dodać zdjęcie ze swoją stroną i śmiesznym komentarzem z niej na demotywatory czy mistrzów. Ostatnio widziałem także (raczej nielegalne, ale...) wydrukowane na zwykłej kartce A4 reklamy wrzucane w skrzynki i rozrzucane po klatkach reklamujące sprzedaż drzwi. To tylko przykład. Mogło to być wszystko inne...

Dołączona grafika

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 19:39

Heh..te kartki wrzucane w skrzynki to dobry przykład;)

dogadamsie.pl
dogadamsie.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 20:24

Mi także szczególnie ten pomysł przypadł do gustu. Szkoda, że to nielegalne... :diabel:

Dołączona grafika

Tomasz Gąsior
Tomasz Gąsior

Średnio zaawansowany

• Aktywny
  • 151 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 12:34

Dlaczego to nielegalne?

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 12:52

Kodeks wykroczeń w zakresie wprowadzenia karania zleceniodawców umieszczania reklam w postaci ulotek, plakatów, ogłoszeń itp. w miejscach publicznych do tego nieprzeznaczonych uprzejmie przedstawiam, co następuje. Stosownie do art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń osoba, która umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Ciekawym rozwiązaniem jest jednak przekazanie ulotek listonoszowi - słyszałem, że koszta nieduże, ale czy to ma sens;)?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych