Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Własny hosting - czy to się opłaca?

- - - - - opłacalność biznesu czy warto tworzenie hostingu warto czy nie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie
ProMati290
ProMati290

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 12:48

Witajcie,

Planuję założyć hosting, ale nie wiem, czy to jeszcze jest opłacalne.

Konkurencja jest duża, w sumie znam bardzo dobrą receptę na klientów (moje, nikomu nie dam!).

Pomijając ZUS, bo bym nawiązał współpracę z pewną firmą, ale licząc sprzęt itp. - to czy to się opłaca?

Warto najpierw inwestować w dedyki? Czy może lepiej jakiś większy, solidniejszy VPS?

A może prowadzicie taką firmę i chcecie się istotną rzeczą podielić?

Pewnie pojawi się hejt, że co to za hosting, że nie wiem czy się opłaca.

Mam plan, ogólnie ogarniam sytuację. Pytam tylko, czy to opłacalne, kiedy się zwróci itp.

• 0

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:35

Heh, jakieś 2 miesiące temu wystartować miał nasz hosting(mój i Focusa). Przygotowane mieliśmy wszystko - od autorskiego oprogramowania po grafikę jak i formalności. Niestety po głębszej analizie uznaliśmy, że nie ma to najmniejszego sensu - co raz to większa liczba nowych firm no i nagonka z chmurą. Moim zdaniem aktualnie nie ma szans na realny zarobek z hostingu - no chyba, że masz na myśli drobne na piwo.

• 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

ProMati290
ProMati290

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:00

Nie mówię tu o wielkim zarobku.

Ale jakbym ze 200zł miał miesięcznie już po opłaceniu VPS-a (bo to na początek wezmę)?

Tu chodzi o dorobek , nie zarobek.

Ale hosting w chmurze jest drogi, więc dla przedsiębiorców, blogerów itp. średnio-zaawansowanych to nieopłacalne ;).

• 0

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:09

Jeżeli serio chcesz zarabiać 200zł miesięcznie nadzorując hosting godzinami to ok....

• 0

ProMati290
ProMati290

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 15:20

Nie no, ja tutaj mówię o początkach ;).

Potem, wraz z czasem, to zarobki same z siebie będą większe.

Wcale nie mówię, jestem przygotowany na to, że pierwszy rok to będzie dokładanie, ew. jakieś grosze zysku...

A następne lata to będą rosły za pewne setkami, wystarczą chęci, motywacja i dobra reklama.

A co znaczy dobra, tego nie mogę zdradzić, bo jak napisałem wcześniej - to moja tajemnica ;).

• 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:29

Powiem ci tak.

Usiądź na spokojnie przemyśl, policz i zaryzykuj. Albo się zarobi albo nie. Nie licz tylko że w pierwszych miesiącach zarobisz kokosy lub cokolwiek. :)

Musisz też dbać o support bo ludzie lubią dużo pisać, mało kupować, ale jak obsmarują Cię na starcie po forach to padłeś :)

• 0

ProMati290
ProMati290

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:22

Chyba jednak tego nie chcę ;>.

Ale jakiś portalik by można otworzyć. Tylko ekipę do pisania zebrać, jakieś tech-nowinki coś takiego...

Poradniki komputerowe, nowości, dobór sprzętu, ew. forum.

• 0

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:16

Tego też masa w pl internecie.

• 0

cap'n
cap'n

Początkujący

• Aktywny
  • 67 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:35

Ogólnie ciężko się przebić z pomysłem typo "zrobię to, co zrobiło już tysiąc osób, ale może akurat mi się uda". Jasne, czasem się udaje, ale znacznie pomagają w tym zainwestowane spore fundusze (choćby reklama), jakiś celebrity endorsement (choćby o internetowych celebrities była mowa) itp. Znacznie łatwiej jest próbować wypełnić jakąś niszę, a tych wbreew pozorom jest całkiem sporo ;)

• 0

Biznes-Host.pl
Biznes-Host.pl

Nowicjusz

• Hosting
  • 8 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 22:50

Sam hosting to ciężki kawałek chleba, tym bardziej jeśli chcesz oferować tylko konta www.

Nie celuj w to co ma każdy, poszukaj sobie niszy lub określonego targetu odbiorców - tyczy sie to zarówno hostingu jak i portalu.

Ponadto hosting nie nadaje się jako praca dodatkowa, bo tu musisz byc dostępny 24/7.

• 0

T4L80TT
T4L80TT

Początkujący

• Aktywny
  • 85 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 22:34

Chyba że znajdzie się kogoś kto posiedzi za ciebie, ale to kosztuje czasem sporo w zależności od kwalifikacji i czasu pracy. Poza tym trzeba też znaleźć usługodawcę polecanego i wartego wydania pieniędzy. Ja sam prowadząc hosting zaryzykowałem biorąc coś taniego z dobrą ofertą, a w końcu zaczęły objawiać się same problemy co przyczyniło się do wyłaczenia projektu po niecałych 2 latach. Sam biznes hostingowy to obecnie niezbyt dobry pomysł, chyba, że chodzi tu o część pojęcia "hosting" który nie jest zbyt popularny (sam nie wiem jaki to segment mógłby być).

• 0

Moje portfolio - talbott.ga

kamikaze22
kamikaze22

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 15:27

Mnóstwo jest tego. Moim zdaniem się nie opłaca, ale może akurat ty będziesz z tego zadowolony :) Pozdrawiam. 

• 0