Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Portal z ogłoszeniami dla młodych ludzi - jak to reklamować?

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie
nitro
nitro

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 23:43

Właśnie też są te obawy, że z racji tego że jest to mało popularny portal urzędasy nie będą chciały tego wprowadzać :) Aczkolwiek i tak niektóre ogłoszenia są wprowadzane na stronę www urzędu więc co by im to szkodziło.

Nie, nie rozmawialiśmy jeszcze z żadnym urzędem w tej sprawie. Nie wiemy od kogo zacząć, od jakiego urzędu w jakim mieście.

Witajcie ponownie

Co sądzicie na temat nawiązania współpracy z biurami karier przy  uczelniach? Wydaje nam się to chyba lepsze rozwiązanie niż w przypadku urzędów pracym które są dość sztywne i oficjalne.

Co o tym sądzicie?  Generalnie http://citask.pl się już trochę rozrasta i pojawia się coraz więcej ofert :) - ale nam ciągle mało... chcielibyśmy wypłynąć na szersze wody.

Cirasean
Cirasean

Początkujący

• Developer
  • 92 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 00:05

Cześć!

Startup dość Ciekawy. Jeżeli chodzi o granty z unii europejskiej to jest ten problem, że aktualnie nie są organizowane żadne konkursy na tego typu działalność. Jednakże, jeśli dobrze byś się postarał to jedna z firm przy której produkcji kiedyś siedziałem załatwiła sobie granty Włoskie. Może dlatego warto spróbować zdobyć pieniądze od innego sponsora niż koniecznie UE.  Szukałeś może pomocy na http://mamstartup.pl/  ? Jest to dość Ciekawa strona dla takich osób jak ty, stanowczo polecam. 

Jeżeli szukasz taniej reklamy to najlepiej na początek zainwestować w marketing pantoflowy + facebooka. Jeśli będziesz potrzebował pomocy - daj znać : )

Pozdro

Marcin Majewski - Social Media PR Manager

nitro
nitro

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 00:36

Dzięki wielkie za cenne uwagi :)

Tzn. dodaliśmy tutaj: http://mamstartup.pl.../4227/citask-pl :) Cóż więcej można od nich oczekiwać?  A co odnośnie Facebooka, jaka reklama będzie tam najlepsza aby targetem trafić do naszej docelowej grupy odbiorców?

Cirasean
Cirasean

Początkujący

• Developer
  • 92 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 01:23

Ogólnie rzecz biorąc pamiętaj , że startupy powinny iść kreowanie społeczności wokół swojej działalności - dlatego też tego spróbujcie. To jest czasochłonne, ale przydatne i często przynoszące zyski.

nitro
nitro

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 08:01

Ale bardziej polecasz typowo reklamę na Facebooku czy promowanie swoich postów?

Cirasean
Cirasean

Początkujący

• Developer
  • 92 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:06

Zależy.. musiałbyś wykonać wolny i mozolny audyt swoich postów pod względem tego, jak bardzo docierają one do użytkowników twojego fanpage. Reklama na facebooku jest dobra dla początków, ale też droga, jeśli chodzi o promowanie postów to już wtedy, gdy posiadasz jakąś mikro społeczność lub po prostu prezentujesz ofertę.

zeki
zeki

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 06:26

W każdym razie odpuść sobie wszystkie UP. Oni w ogóle nie są od pomagania ludziom w poszukiwaniu pracy. Jak dla mnie mozna by jeszcze pokombinować z forami. Szukaj w sieci takich gdzie bywają ludzie i tam jakoś się poudzielaj. 500 zeta lepiej na kawę wydać bo zanim reklamę ogarniesz to utopisz kupę $$$

Integracja Sensoryczna Góra Kalwaria

Ratunku! Jakiś krokodyl spożywa mnie wbrew mojej woli! - król Julian

nitro
nitro

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 17:17

No wiesz, posiadamy na Facebooku ponad 420 fanów, więc promocja wśród "znajomych fanów" takiego postu byłaby chyba na start całkiem OK. W dodatku nie jest to drogie, około 10-30 złotych za to, że reklamę zobaczy kilkaset użytkowników.

@zeki:  Tak, z UP chyba całkowicie zrezygnujemy na koszt rozpoczęcia współpracy być może z udzelnianymi biurami karier - co o tym sądzicie?

Zauważyliśmy, że rośnie zainteresowanie portalem citask.pl ale to ciągle nie jest to. Średnio raz dziennie ktoś dodaje nowe ogłoszenie, więc nie jest najgorzej :)

zeki
zeki

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 13:45

Uczelniane biura karier mogą mieć większą motywację do pracy niż UPy. Można spróbować z największymi na próbę. Poza tym cierpliwość jest potrzebna. Zanim ludzie ogarną, że coś jest i zechcą korzystać z tego... 2 lata może być mało. OFC chodzi mi o bardziej masowe wejścia.

Integracja Sensoryczna Góra Kalwaria

Ratunku! Jakiś krokodyl spożywa mnie wbrew mojej woli! - król Julian

nitro
nitro

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 22:27

Dzięki za odpowiedź. Z początku myśleliśmy właśnie o UP ale zrezygnowaliśmy na rzecz Biur Karier przy uczelniach, mam nadzieję, że to wypali :)

nant3s
nant3s

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 09:44

Portal bardzo fajny i fajnie zrobiony :) gratuluje pomysłu, a co do promocji to polecam wypozycjonować na jakieś dobre frazy!! Fanpage już macie wiec ok.. może jakieś konkursy zwiazane z udostepnianiem i zapraszaniem innych osób ;) ?? Ewentualnie możecie zainwestować w AdWordsy ale to już bardziej kosztowne :(

Pozdrawiam i zapraszam: serweryminecraft.pl, szarawilla.pl

telkomtor.pl - naprawy laptopów i GSM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych