Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

IE 11 - nie nazywaj mnie IE

- - - - - ie11 dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie
Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 174 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:10

Przeglądarka Internet Explorer nie jest kojarzona dobrze. Już samo o niej wspomnienie spędza sen z powiek licznym webmasterom. Ale - już wkrótce ma to się zmienić, gdy Microsoft wprowadzi na rynek swoje nowe dziecko - IE 11. Ma to być ogromny krok milowy, zarówno pod względem technicznym, jak i użytkowym. Microsoft wprowadza do swojej przeglądarki kilka nowości takich jak: możliwość oglądania 2 stron w jednym oknie przeglądarki w wersji Modern - pomysł jak mniemam zainspirowany Windowsem 8. Co więcej IE 11 dbać ma o energooszczędność i szybkość reakcji na polecenia użytkownika. Co więcej Microsoft postawił na rozbudowę paska adresu - od tego momentu nie trzeba będzie wywoływać osobnej strony, aby sprawdzić prognozę pogody, czy aktualne kursy walut.

Co sądzicie o IE11? Uważacie, że Microsoft może jeszcze zmazać plamę na honorze marki, dzięki nowemu IE? Zapraszam do dyskusji.

Marek607
Marek607

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:32

Co z tego że wyjdzie IE 11, jak i tak duża część społeczeństwa ma XP-ka i Windows XP, więc i tak przy tworzeniu strony trzeba to uwzględnić.

Kedy wogóle premiera IE 11?

Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 174 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:39

Z tego co mi wiadomo to premiera niedługo, choć pierwsze wersje wyciekły razem w Windows Blue. Wyczytałem ostatnio na blogu MS, że ruszył program, mający na celu eliminację błędów bezpieczeństwa IE11, co więcej każde wykrycie jest płatne - maksymalnie 100 000 USD. Więc zapraszam do kompilatorów :P

darekw
darekw

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 12:15

Jak dla mnie IE było i będzie najgorszą przeglądarką, nawet gdyby Microsoft stawał na głowie i wymyślał cuda na kiju to nie odzyskają mojego zaufania.

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 275 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 12:50

IE jest już spalone na rynku przez swoich poprzedników (poprzednie wersje), starsi ludzie oczywiście mogą korzystać z tego "cudu techniki", ale młodsi (czyt. bardziej doświadczeni) użytkownicy kijem tego nie ruszą.

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 14:31

A ja się nie zgodzę. Co prawda na co dzień nie miałem okazji korzystać z IE 10, ale zachowuje się to-to dość sensownie gdy bawiłem się tym u kolegi.
Co prawda IE11 dalej jest w tyle jeśli chodzi o implementację najnowszych API, ale np pojawia się obsługa dla WebGL czy też setImmediate (czego wciąż nie chcą zrobić Chrome czy Firefox).
Natomiast na pewno nie podbije aż tak bardzo rynku. Microsoft próbuje wiązać najnowsze wersje IE ze swoimi najnowszymi Windowsami. Na lapku mam Vistę (tak, Vistę), więc 10. na oczy nie widziałem. Na stacjonarnym wgl mam XP-ka, więc tym bardziej cudów nie uraczę. A od przyszłego tygodnia mam zamiar w całości przejść na Linuxa, więc mogę powiedzieć "Żegnaj" IE. I to w każdej wersji ;)

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

Tomasz Gąsior
Tomasz Gąsior

Średnio zaawansowany

• Aktywny
  • 152 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 22:18

Ja do IE10, do którego mam dostęp z Windows Seven, jestem nastawiony pozytywnie. Podoba mi się ta przeglądarka, pewne zawarte w niej pomysły na funkcjonalności, nietypowy interfejs. Jednak mimo to jest zbyt skojarzona z systemem i zrobienie np. kopii ustawień jest niemożliwe (a przy Fx wystarczy skopiować jeden folder z AppData).

Poza tym lata zaniedbań poprzednich wersji niebieskiego "e" wyrobiły sobie w wielu ludziach negatywne opinie o tym programie. Ja każdemu, kto przy mnie powie, że IE jest złe, spróbuję wytłumaczyć, że najnowsza wersja IE jest przeglądarką tak przyjazną jak Fx czy Chrome, bo tak uważam, ale mimo to ogólnego wrażenia wyrabianego przez wiele lat nie zmienię.

Viperoo
Viperoo

Początkujący

• Moderator
  • 138 postów

Napisano 21 lipiec 2013 - 14:49

Ja tam nawet nie mam Windowsa ;( Więc nie mam jak nawet potestować...

PaNN
PaNN

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:57

Czas powrócić do tematu..

IE? Nie ma mowy. To porażka w świecie przeglądarek.

Nie dość, że nie wczytuje wszystkich skryptów to jeszcze ma ograniczone ruchy ze strony użytkownika.

Nie ważne ile nowości tam wpakują to IE już można zakopać pod ziemie.

csrvlogo.png

-------------------------------------------------

PaNNWeb - Nowicjusz w branży Web.

cap'n
cap'n

Początkujący

• Aktywny
  • 67 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 18:50

Nie dość, że nie wczytuje wszystkich skryptów to jeszcze ma ograniczone ruchy ze strony użytkownika.

Co właściwie oznacza to zdanie?

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 457 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:37

@PaNN a widziałeś chociaż IE11?

To porażka w świecie przeglądarek

do wersji 8 - tak. 9 już była najlepszą przeglądarką 2008 ;) 10 już całkiem sensownie działa i wprowadziło coś, co wisi jako draft w W3C i co jest jednym z najsensowniejszych API, jakie ostatnio widziałem: Pointer Events. IE 11 będzie wspierać WebGL i inne fancy APIS + do tego ma natywną obsługę setImmediate (czego Mozilla ani Google zrobić nie chcą, mimo, że odpowiednie mechanizmy są już w przeglądarce - window.postMessage osiąga lepsze rezultaty jako polyfill niźli natywka w IE11...)
więc nie - nie można zakopać, bo jest to produkt sensowny. długo im to zabrało, ale w końcu się udało.

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

ShutteR
ShutteR

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 16:42

długo im to zabrało, ale w końcu się udało.

Tak czy siak niesmak pozostał po poprzednich wersjach i na pewno nie odzyskają dużej ilości użytkowników (przynajmniej w grupie 'zwykłych' ludzi - chociaż, kto wie... ).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych