Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Reklama na facebooku

- - - - - reklama facebook

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie
Stanley.B
Stanley.B

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:34

Witajcie, jestem tu nowy i mam problem, mianowicie chciałbym przeznaczyć sporą sumę pieniędzy na kampanię reklamową w social mediach, szczególnie zależy mi na facebooku. Jakie są plusy i minusy takiej reklamy? Warto zainwestować w tego typu reklamę?

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:44

Plusy? Na pewno rzesza potencjalnych odbiorców, niektórzy mawiają, że ma to dobry wpływ na google, a także możliwość zebrania sporej grupy zainteresowanych w bardzo krótkim czasie. 

Minusem są zdecydowanie koszta.

Stanley.B
Stanley.B

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:47

Ile średnio należy przeznaczyć na takową inwestycję?

Zeus
Zeus

Webax PRO

• Administrator
  • 506 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:50

Różnie ot bywa - przykładowa cena za 327 polubień(1 dzień) obecnie wynosi 98zł.

jarek6
jarek6

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:29

Różnie ot bywa - przykładowa cena za 327 polubień(1 dzień) obecnie wynosi 98zł.

Skąd masz takie dane? Wyniki kampanii reklamowej na Facebooku bywają różne - zależy od tego, w jaki sposób promujesz (fanpage, post do strony, zdjęcie na fanpage). Na Facebooku masz możliwość ustalenia grupy docelowej reklam np. mężczyźni w wieku 18-25, mieszkający w Warszawie, którzy są w związku partnerskim.

Im większą kwotę przeznaczysz na reklamę, tym do większej liczby osób z ustalonej grupy docelowej dotrzesz - proste.

Futurehost - profesjonalny hosting dla wymagających. 10% rabatu z tego linka!!!

(a ja zarabiam dodatkowo 10% prowizji jako partner)

jsmp
jsmp

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 15:38

Promo na portalu FB jest IMO średnio opłacalne, co zresztą potwierdzają osoby z branży podczas szkoleń. Mała chłonność na komunikaty reklamowe, za to treści i kreatywny content mogą zdziałać cuda - co zresztą wielokrotnie sprawdzałem na swoich fan pagech. :)

Dowiedz się jak pozycjonować stronę w Google?

Poznaj 8 sposobów jak zwiększyć ruch na stronie!

OwocniPomocni
OwocniPomocni

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:44

Dużo też zależy od tego co chciałbyś reklamować i jaki masz cel? Reklama na Facebooku jest o tyle korzystna, że pozwala bardzo dokładnie określić profil osób jakim ma zostać wyświetlona - to zdecydowanie największa korzyść.

Owocni.pl - nasza specjalność? Oczywiście że jest to projektowanie logo! Sprawdź sam!

Eizzy
Eizzy

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 13:02

Konsulting społecznościowy ma to do siebie, że trafia do docelowej grupy :) To jest największa korzyść. 

Janusz
Janusz

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:56

Ogólnie to można inwestować w kampanie social media, tylko trzeba wiedzieć, jaka grupa odbiorców nas interesuje. Na pewno, jeżeli taka forma reklamy i promocji zostanie dobrze wykonana, to zwróci Ci się to w większej ilości odwiedzin na stronie i profilu. Bo o to w tym wszystkim chodzi, żeby jak największa liczba osób o nas wiedziała.

czekoladka
czekoladka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 09:55

Faceook to dobre miejsce na budowanie świadomości marki, ale nie wiem czy są jakieś badania na temat tego na ile wpływa to na sprzedaż.

czesiek.poznanski
czesiek.poznanski

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 13:47

Promowanie się w Social Media to zawsze dobry pomysł. Oczywiście najtaniej wychodzi jeżeli sam sobie prowadzisz profile, ale jeżeli się na tym nie znasz to faktycznie lepiej oddać działania w ręce specjalistów :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: reklama, facebook

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych