Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

ThemeForest - Co myślą inni?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie
PaNN
PaNN

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:41

72750771297317384658.jpg

Witajcie.

Przeglądają wczoraj internet pod kontem WP natrafiłem na ciekawy artykuł z 2011 roku mówiącym o tym, że nie jaki Omar tworząc skórki oraz sprzedając je na TF zarobił ok. 250.000 $ tym samym bijąc rekordy. Kilka minut później znalazłem kolejny, lecz dacie się nie przyglądałem, ale negował on jakość skórek WP sprzedawanych na TF.

Co myślicie o tej stronie/firmie?

Podobno każdy może się na niej znaleźć: Newbie, Weteran.. 

Mnie jedynie dziwi to jak ludzie chcą tam zarabiać sprzedając swoje dzieła, skoro prowizja (nie wiem czy dla wszystkich czy tylko dla polaków - wyczytane jednym okiem na polskiej stronie WP) wynosi 50%.

csrvlogo.png

-------------------------------------------------

PaNNWeb - Nowicjusz w branży Web.

zeki
zeki

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 13:37

Zrób popularną skórkę i pewnie kaski z tego trochę dostaniesz. Jak dla mnie prawdopodobnie gościu stworzył jakiś szablon (lub raczej kilkadziesiąt) pod serwisy informacyjne lub coś równie poszukiwanego. Na jednej transakcji 250k nie wyrwiesz. Ale jak masz 500 pobrań jednego szablonu i z każdego 10$...

Integracja Sensoryczna Góra Kalwaria

Ratunku! Jakiś krokodyl spożywa mnie wbrew mojej woli! - król Julian

PaNN
PaNN

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 14:22

Kiedy pobił ten rekord miał na swoim koncie 18 skórek pod WP.

Podobno koleś osiągnął ten wynik w ok. 2-3 miech. Ale pewny co do tej info. nie jest bo zdaje mi się, że gdzieś indziej jeszcze to samo czytałem i było podane, że w miesiąc.. No, ale mało ważne to jest.

csrvlogo.png

Kylos.pl
Kylos.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 13:22

Odnośnie tych rekordowych transakcji na ThemForest widziałem kilka informacji, wszystkie oscylowały w okolicach podanej przez Ciebie kwoty. Ale to nie ważne, bo nie spory o to ile ona wynosiła są tematem tej rozmowy ;) 

Jak dla mnie serwis JEST dobrym miejscem do zarabiania kasy. Ktoś, kto uczył się X lat, by robić teraz szablony w klika godzin może uczynić z ThemeForest fajne źródło dochodu pasywnego. Siedzi w projektowaniu stron, widzi jakie są trendy więc raz-dwa stworzy skórkę, która będzie wpisywała się w potrzeby klientów. Będzie ją sprzedawał za te kilkadziesiąt dolarów i będzie się  to toczyło. Ja osobiście chętnie od czasu do czasu inkasował bym kilkadziesiąt $$ za coś, czego przygotowanie zajęło mi niewiele czasu ;) 

Internet jest gigantyczną galaktyką, więc nawet jeżeli 100 osób kupi naszą skórkę, to i tak istnieje GIGANTYCZNE prawdopodobieństwo, że odbiorcy ich strony nigdy nie trafią na drugą witrynę opartą na tej samej skórce. A przecież właśnie skórki z tego (i podobnych mu) miejsc są złotym środkiem w maksymie "wyróżnij się albo zgiń". Dobra strona www w agencji kilka tysięcy. Darmowa? Trochę ssie. Skórka z ThemeForest - kilkadziesiąt dolarów i duża szansa na zachowanie autentyczności i wyjątkowości (a po gruntownej edycji to już w ogóle). 

Jak dla mnie skórki które są tam sprzedawane są naprawdę ok. Współczynnik cena jakość w wielu przypadkach jest bardzo dobry. Oczywiście są też gnioty, ale gdzie ich nie ma ;) 

T4L80TT
T4L80TT

Początkujący

• Aktywny
  • 89 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 19:45

Najważniejsze jest to, że tam nie ma miejsca dla amatorów. Strony muszą być w pełni zgodnie napisane, zero rżnięcia fragmentów kodu z gotowców, do tego trzeba opracować pełną dokumentację i warunki użytkowania co przekłada się nawet na kilka dni pisania (wiem, bo rozmawiałem z jednym z Elite Authorów na TF). Szablony są wyceniane bezpośrednio przez ekipę Envato - standard to 12 dolarów w przypadku zwykłych szablonów, 40 przy WP, 20 przy crowdfundingowych.

Przy fantastycznym wg mnie mechanizmie wyszukiwania szablonów i jego segregacji można w ciągu tygodnia zdobyć conajmniej 20 kupców. tak więc za szablon o wartości 45 zł dostaniemy 900 złotych. :)

Moje portfolio - talbott.ga

PaNN
PaNN

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 23:06

Hmm.. Niby miejsce dla zawodowców, ale z innych for można przeczytać, że początkujący też tam się odnajdą.

Ja jednak chciałbym zrobić test. Zwykły szablon? Co przez to rozumiesz? Html, Css oraz Js?

Dokumentacja? Możesz bardziej to rozwinąć? Chodzi Ci o Licencje Pracy tak?

Ostatnio wyczytałem artykuł na Polskim forum WP, że ostatnimi czasu natrafiono na niski poziom na TF.

Chciałbym to przetestować dlatego potrzeba mi wszystkie kruczki prawne wyjaśnić "D

csrvlogo.png

Matslom
Matslom

Ping timeout

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 23:24

Zwykły szablon? Co przez to rozumiesz? Html, Css oraz Js?

Tak, zwykły szablon to zwykły szablon. Nie jest podpięty pod żaden skrypt/CMS/silnik

Dokumentacja? Możesz bardziej to rozwinąć? Chodzi Ci o Licencje Pracy tak?

Nie tylko licencja. Możesz sobie popatrzyć na defaultowy oryginalny szablon WordPressa. Masz tam opisane dodatkowe funkcje jakie znajdziesz w stylu, uporządkowany css w raz ze spisem treści, itp., itd.. Zrobiona dokumentacja stylu co w nim znajdziesz, jak dana funkcja działa... Chyba o to chodzi.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

PaNN
PaNN

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 07:27

No okej.. I teraz jedno z zagadkowych wg. mnie pytań.

Otóż od dłuższego czasu zastanawiam się, skoro Polacy tam również sprzedają to jak wyglądają ich konta oraz prace.. tzn. maja jak przeciętny Polak wszystko po Polsku czy raczej cały profil oraz dokumentacje prac w języku Angielskim.. Bo w sumie jakby nie patrzeć, strona jest anglojęzyczna.

csrvlogo.png

Matslom
Matslom

Ping timeout

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 10:46

Przecież to jest oczywiste, że po angielsku... Chcesz coś wypuścić dalej, styl/plugin/skrypt musisz go "napisać po angielsku". To jest internet...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

T4L80TT
T4L80TT

Początkujący

• Aktywny
  • 89 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 10:35

Angielski uznawany jest za język ogólnoświatowy, tzn każdy powinien mieć o nim pojęcie by można się było ze wszystkimi dogadać. Themeforest zostało stworzone przez firmę amerykańską i jest przeznaczone na rynek światowy więc też jest po angielsku. Tak samo szablony - dodając taki, udostępniasz go całemu światu i nie ma tam "podziału narodowościowego". Jak jesteś z jakiejś tam Etiopii czy innego Ugandu to nie możesz opublikować go we własnym języku. Dlatego jeśli chcesz koniecznie swój szablon tam upublicznić, a nie znasz się za bardzo na obcych językach, zleć komuś przetłumaczenie swojej dokumentacji.

Aha, i jeśli szablon dasz na Themeforest nie możesz go sprzedawać w innym serwisie. :)

Moje portfolio - talbott.ga

jarek6
jarek6

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:57

Ja kupuję szablony na themeforest, tłumaczę je i stawiam na nich strony dla moich Klientów. Wszyscy są zadowoleni. Szablony są naprawdę wysokiej jakości, nie kosztują aż tak dużo (około 40-50$). Ja mogę utrzymywać dość wysoką stawkę godzinową, a Klient ma stronę tańszą aniżeli miałby ją robioną na zlecenie. Postawienie jednej strony wraz z jej optymalizacją pod SEO to jeden dzień pracy.

Jedyny minus to teoretyczna powtarzalność, czyli znajdziesz potem 10, 50 czy 500 stron wyglądających tak samo. Niemniej:

• praktycznie nigdy nie trafisz na drugą taką stronę, internet jest ogromny
  • każdy szablon umożliwia sporą personalizację, te wszystkie strony nie są identyczne, bo personalizowane wg wymogów Klienta

Aha, i jeśli szablon dasz na Themeforest nie możesz go sprzedawać w innym serwisie.  :)

Z tego, co kojarzę, to możesz, ale dostajesz wtedy mniejszy zysk ze sprzedaży szablonu. Wiadomo bowiem, że Themeforest nie działa charytatywnie, prawda? Prowizję mają dość sporą, bo to chyba ze 30%. Kiedyś o tym czytałem.

Ja uczyłem się z kursów Adriana Bieniasa http://designerstron.pl/

Futurehost - profesjonalny hosting dla wymagających. 10% rabatu z tego linka!!!

(a ja zarabiam dodatkowo 10% prowizji jako partner)

hightower
hightower

Początkujący

• Aktywny
  • 112 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 19:44

bardzo dobre skórki ma TF. samy myślałem kiedyś o 'zabawie' w tego typu sprzedaż. po tym wpisie może coś zadziałam :) 

Projektujemy nowoczesne, funkcjonalne serwisy internetowe. Głównie nastawieni jesteśmy na przejrzystość i czytelność przekazu tworzonego serwisu.Kreujemy tylko indywidualne koncepcje od podstaw wg. swojej własnej stylistyki. Tworzenie stron hauerpower.com oraz blog z inspiracjami - inspiracje i ciekawostki ze świata grafiki na naszym facebooku.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych