Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Skrypty sklepów internetowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie
Cebab
Cebab

Średnio zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 08:32

blazo, nie do końca zgodzę się z tym że Quick.Cart nie nadaje się do użytku komercyjnego z powodu oparcia plikach, nie do końca rozumiem w czym jedno drugiemu przeszkadza... jeśli ma być to mały sklep z niezbyt dużą ilością produktów to czemu nie...

Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 174 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:20

Polecam ZenCart, projektuję sklepy oparte na tym skrypciku, od dłuższego czasu i mogę go z czystym sumieniem polecić.

blazo
blazo

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 11:55

blazo, nie do końca zgodzę się z tym że Quick.Cart nie nadaje się do użytku komercyjnego z powodu oparcia plikach, nie do końca rozumiem w czym jedno drugiemu przeszkadza... jeśli ma być to mały sklep z niezbyt dużą ilością produktów to czemu nie...

Po co twoim zdaniem ktoś stworzył systemy bazodanowe? Chyba po to by z nich korzystać nie?
Czy, aby korzystanie na siłę z plików tekstowych jest po prostu bezsensu?

Pomyślałeś o takiej sytuacji, że w przypadku jednoczesnego korzystania z pliku może się zdarzyć, że jakieś dane zginą (bo zostaną nadpisane w tym samym czasie), bądź poprzez zastosowanie mechanizmów blokady plików, będziemy musieli poczekać dłużej na daną informację/edycję/zamówienie?

Robiłeś kiedyś testy, polegające na wyszukiwaniu w plikach tekstowych, a w bazie danych?
Modyfikowałeś, dodawałeś moduły dla sklepów opartych na plikach tekstowych?
A być może, wiesz jak dokładnie wygląda separacja danych w Quick.Cart i wiesz jakie ew. zagrożenie budzi taka sytuacja?

Cebab
Cebab

Średnio zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 16:59

blazo, niestety odpowiedź na twoje pytania to "nie", ale z pewnością sprawdzę to i albo przyznam Ci rację, albo będziemy rozmawiać dalej ;) aczkolwiek zgodzę się że baza danych jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z plików tekstowych.

Focus, czy ZenCart posiada w opcjach produktu, aby można było dać wybór klientowi, typu: rozmiar buta, kolor itp.?

Co do prestaShop, no cóż cały czas testuję, biorę się za zmianę wyglądu i już pierwsza blokada, nie mam pojęcia (nawet na forum presty tego nie wiedzą) gdzie i w jaki sposób można zmienić ustawienie poszczególnych elementów strony. Jak na razie to ocena presty u mnie spada.

Kiersa
Kiersa

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 19:50

Troszkę odkopię, ale co teraz jest na topie? Część skryptów już zniknęła z rynku. W zasadzie na każdy można znaleźć negatywne opinie chodzi mi o jakiś system który opanuje asortyment w ilości ok 500 pozycji docelowo 2000. W sumie wydaje mi się, że najpopularniejsze zostały opisane tutaj http://freshmail.pl/...-internetowego/ i do nich bym chciał się ograniczyć, natomiast pytanie który z nich byście wybrali przy takich warunkach jakie określiłem? 

meksyk33
meksyk33

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 09:13

Sorry, że odgrzewam temat, ale jeden z moich klientów również zastanawia się nad uruchomieniem takiego sklepu internetowego. Obiecałem, że sprawdzę ten temat dokładnie - chodzi tutaj przede wszystkim o wybór perspektwicznego skrytpu sklepowego. Lepiej to zrobić na jakimś gotowym oprogramowaniu z gwarancją np shoper czy cupsell (czyli coś takiego - link), czy może pójść w kierunku Magento lub PrestaShop?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych