Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Joomla czy Wordpress?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie
squadas
squadas

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 00:03

Cześć

Prowadzę pewną stronę (nie blog) prezentującą informacje o usługach firmy. Czy lepiej sprawdzi się WP (prostszy) czy Joomla (która jest bardziej rozbudowana)?

• 0

Wczasy w Polsce - góry czy morze? Gdzie wolicie je spędzać? A może na mazurach, kaszubach czy bieszczadach? Ja wolę wczasy na Kaszubach które kojarzą mi się z dzieciństwem, gdy jeździłem tam do babci. Las, jezioro, cisza, bez samochodów - takie wakacje to marzenie aby uciec z zasmrodzonego miasta na wieś.

Viso
Viso

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 16:05

Prawdę mówiąc i jedno i drugie. Jeśli strona ma być typową wizytówką firmy, która posiada dodatkowo usługi, produkty etc. myślę że w jakimś stopniu WP wystarczy.

Bierz to co wygodniej Ci leży pod ręką. 

• 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 07:20

Jeśli musiałbym wybierać tylko spośród tych dwóch, to wybrałbym Wordpressa.

• 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:06

Ja bym wybrał Joomlę, chyba częściej wychodzą aktualizację, zawsze jest więcej dodatków co może wpłynąć pozytywnie w przyszłości Twojego portalu/strony. Nie wiem ale od zawsze nie lubiłem WP :)

• 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:00

Ja bym wybrał Joomlę, chyba częściej wychodzą aktualizację, zawsze jest więcej dodatków co może wpłynąć pozytywnie w przyszłości Twojego portalu/strony. Nie wiem ale od zawsze nie lubiłem WP :)

Instalować Joomla tylko po dla max 10 podstron? moim zdaniem bezsensu (w sumie tak samo WP), co do aktualizacji - WP również jest wciąż żywym projektem, a więc aktualizacje/łatki się pojawiają. Co do dodatków - myślę że do strony informacyjnej o usługach firmy, nie trzeba jakiś "wymyślnych", a pozostałe, którymi ew. zainteresuje się autor już są zarówno na WP jak i Joomla.

Musi być koniecznie WP || Joomla ? zainteresuj się innymi CMS'ami, (np. tutaj na forum) "Wizytówka", lub Quick.CMS lub Redaxo jest masa innych cmsów o wiele lżejszy a w zupełności wystarczających dla Ciebie.

• 0

biesdi
biesdi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 02 maj 2013 - 21:09

Wordpress lepszy. Łatwiejszy w obsłudze.

• 0

Zapraszam do zapoznania się z tutaj ze stroną doradcy kredytowo-finansowego Mateusza Raychazer.

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 418 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 19:46

Joomla daję radę do 900 TB

jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś używał Joomli do tak wielkiej bazy danych... poza tym 900TB to naprawdę musi być pokaźna baza ;)
  • 0

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

zeki
zeki

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 09:02

1TB? Co trzeba zamieścić żeby taki rozmiar bazy osiągnąć? Pomijam już fakt, że kolega chce wizytówkę więc 1MB to będzie aż nadto.

Czy Joomla czy WP w tym wypadku nie ma znaczenia. Oba są rozwijane, oba nie są skomplikowane w obsłudze. Trzeba sie tylko przywzyczaić.

• 0
Integracja Sensoryczna Góra Kalwaria
Ratunku! Jakiś krokodyl spożywa mnie wbrew mojej woli! - król Julian

Viperoo
Viperoo

Początkujący

• Moderator
  • 135 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 10:20

Baza danych 900TB ? Osobiście sądzę że to lekko przesadzona liczba.

• 0

Matslom
Matslom

Ping timeout

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 12:58

Nawet jeżeli ktoś miałby taką bazę (firma), to kto by to stawiał to na Wordpressie, czy Joomli?...

• 0
ub_5.png

Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 418 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 13:39

Co trzeba zamieścić żeby taki rozmiar bazy osiągnąć?

10 filmów wiadomej treści...
przepraszam, musiałem :D
jeśli to ma być prosta strona-wizytówka, to WP/Joomla może być overkillem i może statyk styknie?
  • 0

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

tudor
tudor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 12:34

Powracając do pytania właściwego to ja polecam wordpressa. Odpowiednio zoptymalizowany przewyższa Joomle bez problemu.

• 0