Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Zeus

Zeus

Rejestracja: 10 lip 2012
Poza forum Ostatnio: 31 paź 2017 19:57
-----

Moje tematy

Kolejny konkurs na Webax.pl

16 sierpień 2013 - 10:47

Witajcie!


 

Po nieudanym, pierwszym konkursie na webax.pl postanowiliśmy spróbować raz jeszcze z nieco innym zadaniem i nieco inną tematyką. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem a frekwencja znacząco przewyższy tą z poprzedniej edycji. Na zachętę przedstawię wam nagrody jakie my jak i nasi partnerzy dla was przygotowali:


 styl (grafika + kodowanie) pod jeden z systemów CMS (IP.Board, phpBB3, phpBB2 modified by Przemo, Wordpress, Joomla itd.) wykonane przez ekipę webax

 

- kodowanie dowolnego szablonu wykonane przez ekipę webax


 

Powyższe nagrody otrzymują osoby, które zajmą pierwsze oraz drugie miejsce.


 

Pula pozostałych wyróżnień prezentuje się następująco:


 

- 2 x serwer WWW Start na okres 12 miesięcy z oferty Biznes-Host


- 3 x Podręcznik freelancera. Tajniki sukcesu niezależnego projektanta stron WWW. Smashing Magazine, wydawnictwa Helion.


- 2 x serwer WWW Starter na okres 12 miesięcy z oferty Mintshost


 

Co trzeba zrobić aby wygrać? Pierwszym krokiem jest komentarz „Biorę udział” bezpośrednio w tym wątku. Główne zadanie polega na zaproszeniu jak największej ilości znajomych na nasze forum. Dodam, że każde konto będzie dokładnie weryfikowane, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.


 

Myślę, że to tyle. Tymczasem:


 

Pozdrawiam

 

PS. Zapomniałbym wspomnieć, że konkurs trwać będzie 2 tygodnie.


Najlepszy odtwarzacz muzyczny

11 sierpień 2013 - 12:52

Hej

 

Zainspirowała mnie dyskusja, dot. pobierania pliku przez Fx. Padło tam zdanie o dobrym odtwarzaczu muzycznym. No właśnie. Co polecacie i z czego korzystacie na co dzień? Ja osobiście używam ZUNE, troszkę wymusza to telefon z WP, jednak osobiście jestem MEGA zadowolony.

 

Zapraszam do dyskusji


Developerzy poszukiwani!

06 sierpień 2013 - 16:16

Witajcie

 

Ekipa webax.pl poszukuje kolejnych członków, tym razem na stanowisko developera. Nie wymagamy niczego prócz umiejętności programowania w języku PHP. Pewnie zastanawiacie się co ukrywam przed słowem umiejętność. Otóż, każdy kandydat powinien być w stanie napisać aplikacje na potrzeby naszego forum. Oczekujemy wydajnego kodu i to chyba jedyny z "podwymogów".

 

Co możemy wam zaoferować? 

 

Jest to dostęp do pozycji wydawnictwa helion, miła i przyjazna atmosfera jak i realny wpływ na kierunek rozwoju forum. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną w formie prywatnej wiadomości. Nabór trwać będzie 2 tygodnie.

 

Serdecznie Pozdrawiam.pl

wantyou.png


Film na wieczór

03 sierpień 2013 - 21:56

Hej

 

Chciałbym abyście polecili mi jakiś dobry film. Pytanie banalne lecz nie w moim przypadku. Nie szukam klasyków według rankingu filmweba(bo te już dawno za mną), aczkolwiek produkcji mniej znanych, jednak również dobrych jakościowo. Mogą to być również filmy stare, ponieważ w takich się lubuje.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki


"Wstęp do HTML5 i CSS3" - Bartosz Danowski

22 lipiec 2013 - 18:28

Suche Fakty

Tytuł: Wstęp do HTML5 i CSS3
Autor: Bartosz Danowski
Wydawnictwo: Helion
Książka na helion.pl: Klik
Przykładowy rozdział: Klik
 
 
                                                                              wshtcs.jpg
 
Kilka słów wstępu
 
Książka „Wstęp do HTML5 i CSS3” to tytuł wprost idealny dla początkujących webmasterów. Pozycja ta, której autorem jest Bartosz Danowski kosztuje ok. 38zł, a każdy jej nabywca na pewno nie pożałuje swojego wyboru. Ja, jako nieco bardziej doświadczona osoba oczywiście się troszkę nudziłem, jednak zdecydowanie nie powie tego amator.
 
O książce
 
Sama książka posiada 4 rozdziały. Myślę, że ten ostatni zalicza się do najciekawszych jako iż pozwala wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce.
Po miłym wstępie, przechodzimy do HTML5 a następnie CSS3. Autor wspomina o najważniejszych znacznikach i zagadnieniach, jednak mam jedno  „ale”. Sama książka przeznaczona jest dla mniej doświadczonych webdeveloperów, a znajdują się w niej pojęcia, które nie są wykorzystywane przez większość doświadczonych twórców witryn internetowych jak choćby pseudoklasy :nth-of-type(). Prócz tego autor zbyt dużą wagę przywiązuje do szczegółów(obszerny rozdział o pseudolasach) a rzeczom najważniejszym, takim jak pozycjonowanie elementów poświęca zaledwie 2-3 strony. Na miejscu początkującego byłbym nieco sfrustrowany ;) Samą książkę czyta się bardzo przyjemnie i gdyby nie wspomniane błędy oceniłbym ją celująco.
    
 Podsumowanie
Omawiany tytuł bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie. Znajdują się w nim drobne błędy logistyczne, o których wspomniałem, jednak moim zdaniem jest to tytuł „must have” dla każdego amatora.  Jeżeli chcesz stworzyć swoją pierwszą, bardziej zaawansowaną stronę internetową ten tytuł bez wątpienia wprowadzi Cię w niezwykły świat webdevelopera. Jeżeli takową stronę już wykonałeś, odpuściłbym sobie zakup tej pozycji.