Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Zawartość z najwyższą reputacją


#3457 Zarabianie za pomocą Facebooka?

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 21:26

Jezus Maria pytasz o tak odległy temat jak zarabianie poprzez facebooka że głowa mała. Ale każdy kocha chyba moje wywody i w zależności od tego czy chcesz przeczytać mój post czy nie. To będziesz musiał luknąć. Ogólnie to istnieje kilka, a nawet kilkanaście metod zarabiania na facebooku oczywiście w zależności czy masz dużo czasu i chęci, czy też ich nie masz. Bo każda praca związana z facebookiem potrzebuje tylko czasu, czasu i jeszcze raz czasu bo często to co robisz jest żmudne i czasem nieprzydatne.Facepuls
W internecie istnieje taki serwis jak facepuls.com, który daje możliwość tobie poprzez wykorzystywanie poprzez zweryfikowanie swojego konta do możliwości udostępniania każdorazowego kliku ze swojego konta do contentu „lubię to”. Za to otrzymujesz punkty, a następnie te możesz sprzedawać innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem allegro itp.

Allegro i sprzedaż lajków
W zależności od tego czy wolisz wcześniejsza metodę, to możesz jeszcze stworzyć swoją stronę, w której zdobędziesz odpowiednią ilość lajków a następnie sprzedasz to na allegro czy innym podobnym serwisie.

Prowadzenie konkursów
Możesz także prowadzić konkursy takie jak na stronie na fb o nazwie konkursik

Osobiście polecam
Osobiście przeze mnie polecana metoda to nie mysleć o tym, wyłączyć komputer, wziąć łopatę i przekopać grządkę póki można to jeszcze zrobić bo nadchodzi zima, a gdy taka nadejdzie, możesz np. zagrać w kasynie internetowym. Ja miałem szczęście i aktualnie lekko z tego żyje i cały czas się bawie http://iv.pl/images/...13577026672.png
 • 5


#4253 Rozliczanie się z AdTaily

Napisane przez Marta_AdTaily w 04 grudzień 2012 - 11:35

Witaj, W myśl obowiązujących przepisów obowiązek rozliczania podatku dochodowego z wynagrodzenia za emisję reklam AdTaily w swoim serwisie spoczywa na Wydawcy. Wydawcy nie prowadzący działalności gospodarczej powinni wykazać dochody pochodzące z emisji reklam w sieci Adtaily jako „umowa o charakterze umowy dzierżawy w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 6 updof” i umieścić na rocznym rozliczeniu PIT. Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu tutaj http://blog.adtaily....e-z-us-od-2011/ i tutaj http://blog.adtaily....-2011-w-pit-36/ .
 • 4


#2985 Wyskakujące podpisy na obrazkach

Napisane przez Focus w 02 listopad 2012 - 23:07

Witam, ten poradnik chciałbym poświęcić ciekawemu efektowi, który potrafi upiększyć nie jedno portfolio, czy tez galerię danej osoby. No to co? Zaczynamy!! Na początek będziemy potrzebowali divu, w którym ów obrazek miałby się mieścić, dodatkowo zamieszczamy w nim paragraf, odpowiadający za treść naszego wyskakującego boxu. Oto przykładowy kod:
<div id="1" class="img" style="background:url(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/08/21/article-0-14A2540D000005DC-123_964x640.jpg);"><p id="opis1" class="opis">tresc</p></div><div id="2" class="img" style="background:url(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/08/21/article-0-14A2540D000005DC-123_964x640.jpg);"><p id="opis2" class="opis">tresc2</p></div>​
Następnie klasy css, tu powinno być wszystko jasne:
.img {float:left; width:100px; height:100px; margin:5px; border:solid 1px black; overflow:hidden;}.opis {color:#fff; background:#000; height:25px; margin-top:100px;}
No i przyszedł czas na jQuery, w tym celu umieszczamy taki oto kod, odpowiada on za animacje (wysuwania się tytułu):
<script>$('div.img').mouseover(function(){var id = $(this).attr('id');$("#opis"+id).animate({'margin-top': '75'}, 'fast');});$('div.img').mouseleave(function(){var id = $(this).attr('id');$("#opis"+id).animate({'margin-top': '100'}, 'fast');});​</script>
Podobny efekt końcowy znajdziecie tu: http://www.riocreativo.pl/portfolio Pozdrawiam, i myślę że pomogłem ;)
 • 4


#8635 Grafifor - forum webdesign

Napisane przez Bako w 16 luty 2014 - 19:04

Ja mam 18 lat a chciałeś o tym ze mną rozmawiać. Odpowiedziałbym ci dokładnie to samo, gdyż owy manager uzgadniał odpowiedź ze mną. Wszelkei decyzje podejmujemy wspólnie, manager ocenia tylko sytuację i sporządza wnioski.

 

Czy wiek o czymś świadczy? Nie sądzę. Jesteś na to najlepszym przykładem.

 

Twoje uwagi nie zostały wzięte pod uwagę, bo i nie muszą. To my o tym decydujemy czy weźmiemy sobie czyjeś słowa do serca czy też nie.

 

Mówisz tak, jakby nigdy ci nie zależało na współpracy z nami. Nam też to wisi. Nie potrzebujemy serwisów twojego pokroju jako współpracowników. Mamy prawo decydować o tym. Mamy prawo odrzucać każda propozycję oraz mamy prawo wyznaczyć do negocjacji kogokolwiek.

 

Niczym się nie zasłaniam. Po prostu wiem kiedy ktoś podchodzi do odpowiedzi emocjonalnie a kiedy obiektywnie. Zgadnij w którym worku jesteś?

 

Jeśli chciałeś z nami współpracować po co podawałeś fałszywe dane? Na co liczyłeś?


 • 3


#6944 Smarty

Napisane przez raf w 25 lipiec 2013 - 17:41

Na moje pytanie już odpowiedziałeś: nie posiadasz wystarczającej wiedzy z zagadnienia projektowania i wdrażania systemów informatycznych aby wejść w dyskusję. Jesteś "getto programistą", dogmatykiem traktującym wszystko w czarno-białych kategoriach, opierający się na prawdach objawionych i argumentach ludzi prowadzących projekty z innej bajki.

Jedyna poprawna odpowiedź na pytanie "czy powinienem używać systemu szablonów w moim projekcie?" to "zależy, powiedz więcej". Ty patrzysz na świat przez dogmaty, a popularnym dogmatem jest "wydajność przede wszystkim". Dlatego mówisz "nie, silnik szablonów podnoszą wykorzystanie zasobów przez aplikację, gdy będziesz mieć gazillion userów jak korpo to niewyrobisz!".

To nie jest prawdziwa inżynieria, to mury getta. Prawdziwa inżynieria polega na zrozumieniu problemu i dopasowaniu odpowiedniego rozwiązania.

Kogo będzie obchodzić że moja aplikacja wypluwa odpowiedzi w 0.09s zamiast 0.05s?! Getto-programistów, minmaksujących każdy element oprogramowania, nikogo więcej. Prawdziwa inżynieria polega na rozwiązywaniu problemów. 0.09s zamiast 0.05s nie jest problemem więc nie wymaga rozwiązania. Problemem który sprawia że ludzie zaczynają myśleć nad optymalizacją jest "userzy skarżą się że aplikacja działa wolno. Metryki pokazują że w porównaniu z pierwszymi miesiącami faktycznie znacznie zwolniła, co robimy?" Dopiero wtedy zaczną się kalkulacje, ale nawet wtedy idę o zakład że aplikację zatkają opóźnienia bazy danych, nie silnik szablonów.

Również uważam że wykorzystanie silnika szablonów jest decyzją projektową która powinna być podejmowana tylko po wcześniejszym rozważeniu za i przeciw, ale widząc jak często na forach ludzie lubią uprawiać circle-jerking, chętnie gram adwokata diabła dostarczając inną opinię.
 • 3


#6860 Smarty

Napisane przez Sobak w 23 lipiec 2013 - 20:15

Widzę, że kluczowym argumentem wysuwanym przeciwko PHP jako językowi szablonów jest tu nieczytelność wynikowej składni użytej w szablonie. Jednak IMO nie ma tu mowy o jakiejś naturalnej prostocie Smarty. Dla wspomnianych "nie-programistów" jest to po prostu osobna składnia, której muszą się nauczyć, tak samo jak gdyby mieli się uczyć podstawowej składni PHP.

 

Jeżeli chodzi o to, że użycie PHP bezpośrednio "zachęca" programistę do umieszczania logiki w warstwie widoku/prezentacji, to jest w tym ziarno prawdy, ale tak jak mówi Comandeer, takie działanie jest winą programisty, a nie użytego języka szablonów. Jeżeli uznać by inaczej, to de facto Smarty spełniało by rolę tworu, który za zadanie ma powstrzymać programistę przed niewłasciwymi praktykami. Moim zdaniem takie podejście prewencyjne jest niewłaściwe, a użycie PHP niesie za sobą wspomniane wcześniej korzyści, przed którymi nie warto się wzbraniać tylko dlatego, że część programistów może użyć takiego rozwiązanie nieprawidłowo.


 • 3


#6622 Wielka Rewolucja Webax.pl

Napisane przez Zeus w 19 lipiec 2013 - 18:32

Posted Image
 
Witam was wszystkich
 
Miło mi poinformować, że oto i nastał dzień Wielkiej Rewolucji. Myślę, że nie będzie was interesować moja zbędna gadka i chcielibyście poznać konkretne informacje. Ok – nie ma problemu. Oto lista zmian, które możecie ujrzeć na webax.pl:

 


  [*]-nowy styl, który pod względem graficznym spełnia najnowsze trendy właśnie w świecie webdesignerów
  [*]-katalog stron(dostępny już za 2 tygodnie) zajdzie w nim sporo zmian, ale o nich niebawem
  [*]-poszerzenie współpracy z marką Biznes-Host, czego skutkiem jest ich oficjalne forum właśnie na naszej witrynie
  [*]-zawarcie współpracy z Mintshost - zapraszamy do konkusu: http://webax.pl/topic/1047-wielki-przewr%C3%B3t-konkursowy-na-webaxpl/
  [*]-stworzenie rangi aktywnego, która będzie przyznawana wszystkim piszącym merytoryczne posty, bądź tym, którzy włożyli starania w rozwój webax.pl. Pamiętajmy, liczy się jakość, a nie ilość ;)
  [*]-dział recenzje i pierwsze efekty pracy naszych redaktorów
  [*]-aktywny udział w mediach społecznościowych
  [*]-mnóstwo drobnych poprawek, o których nie warto się rozpisywać, jednak bez nich rewolucji nie byłaby tak obszerna
  [/list]
   
  Myślę, że to tyle. Tymczasem chciałbym was zaprosić do konkursu o którym więcej tutaj.
   
  Pozdrawiam
   
  PS. PRZYPOMINAM, ŻE REWOLUCJA TRWAĆ BĘDZIE DO KOŃCA SIERPNIA, WIĘC CODZIENNIE NOWE NIESPODZIANKI.
   
   
   

  • 3


#6621 Wielki przewrót konkursowy na webax.pl

Napisane przez Focus w 19 lipiec 2013 - 18:26

Posted Image

 

Tak – oto i nadszedł czas na forumowy konkurs. Na wstępie powiem, że łączna pula nagród to 600zł. Pewnie zastanawiacie się, co trzeba zrobić, aby  owy konkurs wygrać. Otóż sprawa jest bardzo prosta – musicie wymyśleć cokolwiek związanego z Wielką Rewolucją na webax.pl. Może być to hasło reklamowe, grafika, aplikacja, strona internetowa, jednym słowem wszystko. Nie chcieliśmy robić konkursu dla osób z określoną specjalizacją, także sprostać temu zadaniu jest w stanie każdy.  A oto szczegółowa lista nagród:

 

- 2 x serwer WWW Start na okres 12 miesięcy z oferty
Biznes-Host

 

- 3 x Podręcznik freelancera. Tajniki sukcesu niezależnego
projektanta stron WWW. Smashing Magazine, wydawnictwa Helion.


 

- 1 x serwer VPS Starter na okres 6 miesięcy z oferty
Mintshost


 

- 1 x serwer Reseller Starter na okres 6 miesięcy z oferty
Mintshost


 

- 2 x serwer WWW Starter na okres 12 miesięcy z oferty
Mintshost

 

 

Zapomniałbym dodać, że nagrody otrzymuje pierwsze 7 osób. Obowiązuje „system kolejkowy” czyli zaczynając od wygranego wybieramy te
nagrody, które najbardziej nas interesują, z tym, że miejsce 1 oraz 2 ma prawo wybrać po 2 nagrody z puli.


 

Uważam, że nagrody są bardzo atrakcyjne, a więc zachęcam do udziału w tej jak i kolejnej edycji naszego przedsięwzięcia.


 

Życzę wam powodzenia i czekam na konkursowe prace w terminie 3 tygodni! ;) Prace nadsyłamy na bok@webax.pl

 

Sponsorzy konkursu: Biznes-hostHelion, Mintshost.


 • 3


#4948 Podstawy optymalizacji treści na stronie www

Napisane przez Fuertigo.pl w 19 styczeń 2013 - 12:06

Świetny poradnik. Dodałbym jeszcze jednak coś od siebie

Tytuł strony - powinien być unikalny dla każdej podstrony i odzwierciedlać jej zawartość. Należy tutaj zwrócić uwagę, że jest on wyświetlany w wynikach w kolorze niebieskim. Jego długość powinna mieścić się (lub przynajmniej najważniejsza jego część) w 69 znakach - tyle jest wyświetlane w wyszukiwarce, w dłuższych tytułach pojawiają się kropki więc ich zawartość nie jest dodawana.

Kompletnie odradzam stosowania niezmiennych słów kluczowych w tytułach w postaci (Tytuł strony blebleble | Słowo kluczowe, drugie słowo kluczowe) ponieważ przy większej ilości podstron Google zauważy, że jest to specjalny zabieg, który ma podnieść pozycję witryny - w takim przypadku może zostać na witrynę nałożony filtr.

Drugą rzeczą jest nazwa strony w tytule - osobiście uważam, że nie ma to sensu ponieważ jest ona wyświetlona poniżej na zielono. Jeżeli już jednak chcesz umieścić nazwę strony w każdym tytule, wpisz najpierw tytuł (tytuł strony | nazwa strony) a nie odwrotnie, ponieważ w przypadku, gdy będzie on za długi będzie się wyświetlała jedynie nazwa i kawałek tytułu. Pamiętaj, że użytkownicy szukają treści po tytule a nie po nazwie strony ;)

Meta description - choć jak autor wspomniał - nie powinno się przekraczać 255 znaków - to tutaj jest podobnie jak w poprzednim przypadku znacznika title. Widocznych w wynikach wyszukiwania jest 156 znaków więc wszystko poza tą długość jest ucinane trzema kropkami. Dodatkowo również podobnie jak poprzednio - opis powinien być unikalny dla każdej podstrony.

Meta keywords - bing bierze pod uwagę (choć w bardzo małym stopniu) te słowa kluczowe. Warto zwrócić tutaj wagę na to, że zawartość tego znacznika jest case insensitive, co oznacza, że jeżeli wpiszesz Rowery, ROWERY, RoWErY to jest to to jest dokładnie to samo słowo, traci się jedynie znaki.

Headings - należy tutaj dodać, że znacznik h1 to tytuł więc powinien znaleźć się tylko i wyłącznie raz na stronie, podczas gdy pozostałe mogą być używane dowolną ilość razy.

Znaczniki HTML - szczególnie Google bierze szczególnie pod uwagę strong (odpowiednik B) oraz em (odpowiednik i) i to je zalecałbym stosować.

Grafiki (w tym obrazki i fotografie) - poza samym atrybutem alt powinny też mieć w nazwie opis. Dzięki temu jest większa możliwość, że wyświetlą się one w wynikach wyszukiwania grafik. Powinny być nazywane w następujący sposób: lorem-ipsum-dolor-sit-amet.rozszerzenie, gdzie znakiem oddzielającym może być również _. Jedynym znakiem, jakiego nie wolno używać to spacja - ze względu na dobre nawyki, by w adresie przeglądarka nie zamieniała ich na %20.

Słowa kluczowe w treści - bardzo ważny aspekt. Należy tutaj wspomnieć, żeby nie przesycić tekstów. Ważna jest również wiedza, że Google zna synonimy, więc nie musimy pisać nienaturalnie np. zamiast "zapraszam do kursu pozycjonowania" "zapraszam na kurs pozycjonowania" gdyż strona wyświetli się w oby przypadkach przy różnych synonimach. Może ten przykład z kursem pozycjonowanie nie jest najlepszy ale na pewno każdy z was wie o co chodzi ;)

Poprawność kodu - to kolejny bardzo ważny aspekt, o którym nie wspomniano a ma bardzo duże znaczenie przy pozycjonowanie. Google wysyła swoje roboty, które nawigują po naszej stronie internetowej. One nie oglądają jej wizualnie, lecz analizują kod źródłowy. Jeżeli znajdują się na niej błędy (niezamknięte znaczniki itp.) może (choć nie musi) źle zinterpretować treść. Poza tym ponoć (mówię ponoć bo nie mam potwierdzenia) Google pozycjonuje wyżej witryny, które mają poprawny kod. Walidacje można wykonać na stronie w3c - http://validator.w3.org

Pozycjonowanie z oszukiwaniem - są osoby (i firmy pozycjonujące również), które stosują różne sztuczki aby pozycjonować daną witrynę. Jednym z przykładów jest użycie text-indent z bardzo dużą wartością. Co to daje? Możemy umieścić wielkie ilości tekstu na stronie, który nie będzie widoczny dla odwiedzających a tylko dla robotów (będzie zwyczajnie ukryty). Google nie od dziś zajmuje się indeksowaniem stron przez co dawno stworzył mechanizm sprawdzający takie tricki. To tylko taka przestroga - za stosowanie takich rzeczy na strony zostają nałożone filtry, przez co nie wyświetlają się w indeksie storn pod daną frazą.

Pozycjonowanie agresywne - przy tematyce pozycjonowania trzeba coś bardzo ważnego dodać - agresywne pozycjonowanie może przynieść więcej problemów niż pożytku. Przez agresywne pozycjonowanie rozumiem następujący przykład: Dziś publikujesz stronę a jutro ma ona 10000 odwiedzających, 2000 backlinków itp. Należy pamiętać, że tendencja powinna być wzrostowa - z dnia na dzień ilość linków do strony i odwiedzających powinno przybywać, jednak w naturalnym tempie. Google jest w stanie wykryć takie praktyki i nałożyć filtry. Nie warto więc inwestować 7 zł na allegro we wpisanie strony do 1000 katalogów, bo może nam to wyjść bokiem.
 • 3


#4805 Podstawy optymalizacji treści na stronie www

Napisane przez damtox w 10 styczeń 2013 - 08:47

Co to jest optymalizacja stron www?

Optymalizacja stron www to proces przygotowania strony, aby Google mogło z łatwością ustalić pozycję strony pod konkretnymi słowami kluczowymi. Optymalizacja strony to również szereg poprawek w kodzie strony, które zdecydowanie ułatwia indeksowanie strony przez roboty wyszukiwarek. Dobrze wykonana optymalizacja pozwala robotom wyszukiwarek ustalenie pozycji strony pod konkretnymi słowami kluczowymi. Przeprowadzenie dobrej optymalizacji może pomóc nam na wypromowanie strony w rankingu wyszukiwania przy małym nakładzie prac związanych z pozycjonowaniem stron.

Optymalizację każdej strony należy przeprowadzać od górnej jego części. Jadąc od góry do dołu już na samym początku napotkamy pierwsze elementy:

<title>Tytuł strony</title> - pomiędzy tymi znacznikami umieszczamy sensowny tytuł naszej strony w który powinny zostać uwzględnione ważne dla nas słowa kluczowe, pod którymi będziemy się pozycjonowali. Podanie tytułu typu „Moja strona”, jest złym rozwiązaniem i właśnie dlatego warto jest przemyśleć ten element i przemyślanie go uzupełnić.

<meta name=”description” content=”opis strony” /> - w miejscu opis strony umieszczamy opis strony jaki będzie wyświetlał się w wyszukiwarce internetowej. W tym miejscu warto jest podać opis zachęcający do odwiedzenia naszej strony, w opisie mogą ale nie muszą znajdować się pozycjonowane słowa kluczowe. Co prawda Google już nie zwraca uwagi na słowa kluczowe zawarte w tym miejscu, ale jeszcze niektóre wyszukiwarki zwracają na to uwagę, a więc warto jest wypełnić ten element. Ilość znaków jaką nie powinno się przekraczać w tym miejscu to 255 znaków.

<meta name=”keywords” content=”słowa kluczowe” /> - w miejscu słowa kluczowe umieszczamy słowa kluczowe na jakie chcemy pozycjonować naszą stronę. Każde słowo kluczowe powinno być oddzielone od siebie przecinkami. Ten znacznik również jest pomijany przez roboty Google, ale nie można zapomnieć również o innych wyszukiwarkach. Ilość znaków jaką nie powinno się przekraczać w tym miejscu to 255 znaków.

Jeżeli przejdziemy proces wypełniania meta danych, to przechodzimy do sekcji body, czyli ciała naszej strony. Ważnym elementem optymalizacji strony jest stosowanie tzw. „heading tags”, czyli potocznie znane wszystkim nagłówki. Nagłówki są określane w skali od 1 do 6, a najważniejsze jest to, że wielkość nagłówków jest określana w odwrotnej kolejności, czyli 1 będzie największym nagłówkiem, a 6 najmniejszym. Nagłówki stosuje się zawsze od największego do najmniejszego, aby zwiększyć wagę danego słowa kluczowego. Nagłówki powinny być zastosowane według poniższego przykładu:

<h1>Tytuł</h1>
<h2>Słowo najważniejsze</h2>
<h3>Słowo prawie najważniejsze</h3>
<h4>Słowo ważne</h4>
<h5>Słowo mniej ważne</h5>
<h6>Słowo mało ważne</h6>


Dodatkowym elementem optymalizacji strony są znane wszystkim podstawowe znaczniki html, czyli:

<b> – tłusty druk
<u> – podkreślony
<i> – kursywa

Jeżeli cała treść na naszej stronie zostanie rozmieszczona w odpowiednich znacznikach, to czeka nas kolejny, etap, czyli zwiększenie nasycenia strony słowami kluczowymi. Jednym z najczęściej stosowanych elementów, gdzie można umieścić słowa kluczowe, to tekst alternatywny, czyli znacznik alt=”tekst alternatywny” w znacznikach w których zakodowaliśmy obrazek na naszej stronie. W kodzie naszej strony uzupełniamy tekst alternatywny jaki znajdziemy w liniach: <img src=”obraz.jpg” alt=”teks alternatywny”>.

Teraz pozostaje nam tylko uzupełnienie treści na stronie w której zostaną umieszczone słowa kluczowe. Warto jest umieścić słowo kluczowe już na samym początku naszej strony, oczywiście z zastosowaniem powyższych informacji. Ilość słów kluczowych na stronie nie może być za dużo, gdyż można odstraszyć potencjalnego klienta z naszej strony.

Jednym z ważniejszych elementów jaki warto jest dodać do naszej strony to plik robots.txt oraz mapa.xml, którą zgłaszamy do Google Webmaster Tools. Jeżeli proces optymalizacji strony internetowej nie jest już dla nas problemem i wszystkie powyższe informacje zostały wykorzystane przy optymalizacji naszej strony, to zaczynamy proces katalogowania naszej strony.
 • 3


#4223 [MyBB] Katalog Firm by Webax.pl

Napisane przez Thelleo w 02 grudzień 2012 - 18:05

Jak zapewne niektórzy pamiętają Webax.pl poprzednio używał MyBB jako skryptu forum. Został wtedy napisany skrypt katalogu firm dzięki któremu dowolna osoba która otrzymała rangę "Hosting" mogła dodać wizytówkę swojej firmy.

Ponieważ aktualnie ten panel nie jest używany już przez Webaxa to postanowiliśmy udostępnić go całkowicie za darmo naszym użytkownikom. Jest on pisany tylko i wyłącznie pod MyBB, a także nie jest sam w sobie pluginem, ale bardziej niezależnym skryptem korzystającym z udostępnianych przez MyBB bilbiotek.

Jego kod nie jest specjalnie dobry, ponieważ podczas gdy Webax.pl poswstawał to ten skrypt był pisany w pośpiechu na zasadzie "żeby było", jednak mam nadzieję, że nie odstraszy to potencjalnych użytkowników.

Ze względu na to, że skrypt był dedykowany dla Webaxa jego instalacja jest znacznie trudniejsza od instalacji pluginu, ale mam nadzieję, że sobie poradzisz.
Chcę również zauważyć, że skrypt nie będzie dalej rozwijany więc używasz go na własną odpowiedzialność.


Instalacja

  [*]Pobierz skrypt (http://www.speedysha...Wxd/hosting.php) i wrzuć go do głównego katalogu MyBB.
  [*]Zaloguj się do swojej bazy danych i wykonaj następujące polecenia:

  CREATE TABLE IF NOT EXISTS `mybb_hosting` (	`hid` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,	 `author_id` int(11) NOT NULL,	 `title` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `description` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `image` varchar(200) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `address` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `email` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `phone` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `rate` int(11) NOT NULL,	 `rate_number` int(11) NOT NULL,	 `country` varchar(60) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `zipcode` varchar(20) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `www` varchar(120) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `city` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `about` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `type` set('web','game') COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 PRIMARY KEY (`hid`)	) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=1;	CREATE TABLE IF NOT EXISTS `mybb_hostingrates` (	 `oid` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,	 `hosting_id` int(11) NOT NULL,	 `rate1` int(11) NOT NULL,	 `content` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `website` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `author_id` int(11) NOT NULL,	 `time` int(11) NOT NULL,	 `type` set('good','bad') COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `username` varchar(80) COLLATE utf8_bin NOT NULL,	 `rate2` int(11) NOT NULL,	 `rate3` int(11) NOT NULL,	 `rate_all` double NOT NULL,	 PRIMARY KEY (`oid`)	) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=1;
  [*]Wejdź do panelu administratora i zakładkę Style i Szablony a następnie w Szablonach utwórz nowy szablon o nazwie "hosting" i wrzuć do niego następującą treść:

  <html><head><title>Hosting - {$mybb->settings['bbname']}</title>{$headerinclude}{$metag}</head><body>{$header}<br class="clear" /><div style="width: 100%;">{$content}</div><br style="clear: both" />{$footer}</body></html>
  [*]Utwórz grupę "Hosting" w panelu administratora i odpowiednio zmodyfikuj 2 linijki w pliku hosting.php:

  $hosting_gid = array(4, 9, 8);$admin_gid = array(4, 8);
  [/list]Znane błędy

   [*]Skrypt wymaga, aby jego tabele miały prefix "mybb_"
   [*]W załączonym skrypcie nie jest dostępny widget umieszczony w siedebarze ze względu na to, że on dopisanych bezpośrednio do plików MyBB.
   [*]Kod HTML jest umieszczony bezpośrednio w pliku hosting.php (to nie jest stricte błąd, ale edycja czegoś takiego nie jest specjalnie przyjemna)
   [/list]

   Załączone pliki


   • 3


#3440 Ścieżki względne i bezwględne

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 19:50

względna – classes/Controller/Index.php
bezwzględna – /home/services/httpd/test.com/classes/Controller/Index.php

W tym wypadku są to ścieżki jedynie po stronie serwera, gdyż po stronie front-end sprawa wygląda zupełnie inaczej.


Może dam kilka przykładów, abyś mógł zrozumieć o co dokładnie chodzi.

Ścieżki bezwzględne rozróżniamy w dwóch wariantach font-end (strona przeglądarki internetowej) oraz back-end (po stronie serwera). W twoim przykładzie (widać po /home/services/ ) zastosowane są ścieżki po stronie serwera.


classes/Controller/Index.php
Oznacza: Znajdz folder classes, następnie wejdz do niego, znajdz folder controller, wejdz do niego, a następnie zlokalizuj index.php

/home/services/httpd/test.com/classes/Controller/Index.php
Oznacz: (slash: "/") przejdź do najniższego znanego ci katalogu, następnie znajdz w nim home, wejdz w niego, znajdz services, wejdz w niego itd..
 • 3


#3429 Strona oferująca filmy i seriale online.

Napisane przez Cirasean w 10 listopad 2012 - 19:34

Jeśli mam oceniać ogólnikowo wygląd strony, to całość wygląda jak zapożyczony szablon z darmowych template do wordpressa – zaraz. Tak przecież jest. Nie dość, że styl daje wrażenie niedokończonego, logo wygląda jakby odbywała się tam aktualnie walka pixelowa, a reklama po prawej stronie wchodzi w menu górne. No jap***ole czy to jest poważna strona internetowa czy jakieś badziewie? Gdybym ja tworzył tego typu serwis najpierw zająłbym się tworzeniem layautu, przez programowanie strony głównej, przez dostarczanie legalnego contentu (nie zwracając już na to uwagi) poprzez ostatnie wartości contentu – które też nie są w najlepszym polsko-języcznym stanie. Przepraszam, sorry, to miała być opinia a nie krytyka. Kiedy będzie co opiniować na pewno taką napisze ;]
 • 3


#8633 Grafifor - forum webdesign

Napisane przez Bako w 16 luty 2014 - 17:59

Sam rozpocząłeś temat swojej próby współpracy, więc wyjaśniłem tylko to, o czym sam "zapomniałeś" wspomnieć. Żeby krytykować trzeba mieć jeszcze argumenty przemawiające za obiektywizmem takowej oceny. U ciebie nie ma żadnych podstaw, słowa są wyssane z palca i pominięte z prawdą, jest to forum postrzegane twomi oczyma, twoimi odczuciami. Odróżniajmy rzeczy i nazywajmy je po imieniu. Jesteś zdenerwowany z powodu nieudanej współpracy i tylko to przemawia za twoją wypowiedź tutaj. Gdyby sprawy potoczyły się po twojej myśli postrzegałbyś forum zupełnie inaczej. Więc odpuść.

 

Nikt nie mówił o naszym profesjonaliźmie. To było na temat ciebie. Kolejna uwaga wymijająca prawdę.

 

"Nie ciężko stwierdzić, iż masz problemy" z wyrażaniem obiektywnej opinii, ponoszeniem klęsk oraz pogodzeniem się z tym.

 

PS Nie zauważyłem wcześniej. Jak masz zamiar się komunikować z administracją na forum jak nie poprzez PW xD? Mamy ci dać gg, skype, mail? Żebyś nam spamował? Niedoczekanie. Nie jesteś nikim wyjątkowym.


 • 2


#5795 Formularz kontaktowy - Problem

Napisane przez Viperoo w 30 marzec 2013 - 14:06

Play, nie oczekuje zapłaty za pomoc, forum jest o tego ;)


 • 2


#5462 Czy warto się brać za CMS-y?

Napisane przez Tomasz Gąsior w 02 marzec 2013 - 14:50

 czy warto pożucić dalszą naukę php i w przyszłości JS i przeżucić się na CMS?
 
Pomijając fakt, że patrząc na słowo "przeżucić" zastanawiam się, czy udać się do okulisty, czy może ja naprawdę to widzę, należy po pierwsze wskazać, że korzystanie z CMS-ów nie oznacza porzucania nauki PHP, bo, jak zapewne wiesz, CMS-y tworzy się głównie w PHP (choć nie tylko oczywiście). Ja na przykład uczę się PHP poprzez tworzenie no i używanie własnego CMS-a - WizyTówka
 
Jeżeli wykonujesz innym płatnie zlecenia stawiania prostych stron, które obecnie robisz ręcznie w HTML+CSS+PHP (formularze), ja bym postąpił na twoim miejscu tak. Zacząłbym się mocniej uczyć PHP i pracować nad swoim CMS-em. Własnym. Dopracowałbym go do takiego poziomu, żeby ludzie mogli go normalnie używać, żeby nie miał błędów (testy, testy, testy...), a następnie realizację swoich zleceń opierałbym właśnie na nim - na własnym CMS-ie. I w ten sposób można połączyć naukę PHP i wykorzystywanie CMS-ów. Dobrze napisany CMS ułatwi ci uruchamianie stron i pracę nad nimi.#5107 Jak dobrze zamówić sklep www

Napisane przez Fuertigo.pl w 31 styczeń 2013 - 11:38

W tej kwocie możesz oczekiwać:- indywidualnego wyglądu sklepu (projekt robiony pod konkretne wytyczne)- integrację z płatnościami Online (DotPay, PayU lib inne - jedno z nich)- wsparcie przez kolejnych 6 miesięcy- sklep przystosowany pod pozycjonowanie- sklep dostosowany do Twoich potrzeb - mam tutaj na myśli modyfikację standardowych, czyli jakieś np. dodawanie opinii i inne rzeczy, które nie są w standardzie- projekt logo- ok. 10 stron statycznych (regulamin, o nas, kontakt itp - treści dostarczasz Ty)- integracje z innymi serwisami (Allegro - automatyczne wystawianie aukcji, Facebook - sklepy na facebooku, Ceneo itp. - porównywarki cen, systemy ratalne itp.)+ ewentualnie (zależy od firmy)- opłacenie hostingu na rok- zakup domeny na rok- pozycjonowanie na pół roku/rokOczywiście nie koniecznie otrzymasz to wszystko w każdej firmie. Tak czy inaczej 5000 to już naprawdę niezła suma, więc zdecydowanie możesz wymagać. Najlepiej będzie, jak przygotujesz swoje wymagania i prześlesz do kilku firm - większość (jak nie wszystkie) przygotowują darmowe wyceny.Co do kupowania kota w worku - najlepszym sposobem na zapobiegnięcie takiego czego, jest znalezienie kilku firm, dalej ich realizacji i skontaktować się z właścicielami sklepów - oni najlepiej powiedzą Ci jak się z tą firmą współpracowało. Są np. firmy, które w portfolio mają nie swoje prace lub Klienci zmieni firmę a ta nadal ma ich stronę w swoich realizacjach - to wszystko wychodzi w praniu. nie bierz jednak pod uwagę opinii z forów, ponieważ zazwyczaj wypowiadają się na nich użytkownicy z maksymalnie 5 postami - takich unikaj.Co do samego "starego darmowego skryptu" - to starego raczej nikt nie daje, ale wiele firm wykonuje wszystko na darmowych projektach jak Magento itp. Dzięki temu Twój sklep może otrzymywać aktualizacje i nie musisz za niego nic płacić. Wbrew pozorom rozwiązania autorskie (np. gdy firma posiada swój własny sklep) są złe, ponieważ Cię ograniczają - jesteś skazany na ich rozwiązanie. Dodatkowo w przypadku problemów ze sklepem - w Internecie znajdziesz mnóstwo osób, które Ci pomogą ;)
 • 2


#4590 animacja przejść między podstronami

Napisane przez Cirasean w 26 grudzień 2012 - 20:06

Możesz ziomuś wykorzystać jQuery, otóż pokaże Ci to bardzo ogólnikowo, ale robisz coś w stylu:

HTML:
<body id="dd">
<a href="/costam/">Costam</a>
<a href="/bleble/">Bleble</a>
<a href="/www/">WWW</a>
</body>

Następnie w jquery:
$(function()
{
$('body').fadeIn(1500);
$('a').click(function()
{
$('body').fadeOut(1500,
function() { window.location = $(this).attr('href'); }
);
return false;
});
});

i jeszcze css:
#dd {
display:none;
}

I koniec, wiśta wio
 • 2


#4243 Nowa wersja OCOOM.pl !!

Napisane przez Kede w 03 grudzień 2012 - 14:52

"Nie można odnaleźć serwera". Ale po screenie widzę slider i napis "najlepszy hosting". Wystartowałeś wczoraj i już określasz swój hosting mianem najlepszego? Zabawne. Po za tym trochę falstart bo już strona nie działa to faktycznie najlepszy hosting ;) Wybacz moją złośliwość ale zawsze staram się być szczery.
 • 2


#3907 Najlepszy darmowy hosting

Napisane przez Zeus w 20 listopad 2012 - 19:10

Sorry za offtop ale nie mogę się powstrzymać:Uważaj na szablon ;)
 • 2