Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Phalcon - przesada czy konieczność?

- - - - - wydajność framework phalcon php

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie
Comandeer
Comandeer

Stały bywalec

• Developer
  • 418 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 19:37

Dzisiaj natrafiłem na pewne cudeńko z PHP - framework Phalcon
jak pisze w opisie

Phalcon PHP is a web framework delivered as a C extension providing high performance and lower resource consumption.

czy takie podejście to przesada? a może po prostu konieczny krok na ewolucji tego języka (coś jak asm dla JS)? mnie osobiście jakoś od razu skojarzyło się z Hip-Hopem (tak, wiem, że tam to PHP jest kompilowany do C++, ale tu mamy framework dla PHP w C - IMO podobne) i raczej wydaje mi się pewną przesadą. co nie zmienia faktu, że i tak to ściągnę, aby pobawić się na localu ;)
co o tym sądzicie? przesada czy może zwykłe działanie aby wycisnąć jeszcze więcej z wciąż najpopularniejszego języka Sieci?
  • 0

Moje tutoriale

Ad hominem attacks are valid arguments, and you are an idiot.

cap'n
cap'n

Początkujący

• Aktywny
  • 67 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 21:57

W pewnym sensie wydaje się to konieczne. PHP jest zasadniczo wolniejsze niż Python czy Ruby (a to drugie to już pewien wyczyn), więc coś takiego wydaje się dość naturalne. Dodatkowo jedyną stratą przy takim podejściu jest utrata możliwości metaprogramowania, ale nie oszukujmy się - w PHP i tak zbyt wiele ich nie ma. Z drugiej strony powstaje pewne pytanie - przy jakich projektach miałbym realny zysk z takiego podejście? Bo jeśli chodzi o wielkie i skomplikowane obliczenia to po prostu nikt przy zdrowych zmysłach nie użyłby do tego PHP. A jeśli chodzi o zwykłe aplikacje internetowe, istnieje cała masa czynników, które wpływają na czas obsługi requestu tysiąc razy bardziej niż sama wydajność frameworka.

• 1

Viperoo
Viperoo

Początkujący

• Moderator
  • 135 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 11:21

Gdzieś czytałem że aplikacje pisane w C dla PHP są o 25% szybsze niż natywne php.

Jest tyle świetnych języków a wszyscy się uczepili tego PHP, w czym jest sukces PHP ? Po prostu jest on prosty. Dzieci w gimnazjum mogą już pisać swoje hakerskie strony bez używania jakiekolwiek składni. Wracając do tematu jeśli ktoś che zrobić mega wydajną stronę to nie skorzysta z php. Po co sobie utrudniać życie korzystając z takich frameworków ? 

• 0

Viso
Viso

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 17:30

Co do samego Frameworka: Bawiłem się tym kilkukrotnie i jeśli chodzi o samą architekturę oraz fakt iż jest z jakimś tam sensem stworzony jest to już w mych oczach plusem, aczkolwiek platformy bezpośrednio dostępne jako biblioteki PHP są dla mnie o wiele bardziej przydatne, ze względu że gdy dokumentacja zawodzi zawsze można zajrzeć w kod, tutaj chyba(?) tego brak. Korzystając z tego frameworka trzeba szczególnie dobrać sobie cel i co najmniej dziesięć razy trzeba się zastanowić czy faktycznie to spełni te żądania. 

[color=rgb(78,78,78);font-family:'Open Sans', sans-serif;background-color:rgb(245,245,245);]Jest tyle świetnych języków a wszyscy się uczepili tego PHP, w czym jest sukces PHP ? Po prostu jest on prosty. Dzieci w gimnazjum mogą już pisać swoje hakerskie strony bez używania jakiekolwiek składni.[/color]

To, że jest prosty to bzdura (może nie do końca, ale jest). Język ten to przede wszystkim bałagan przydatnych i nieprzydatnych rzeczy, z którymi czasami nie wiadomo co zrobić i jak z nich skorzystać. Każdy język może być prosty i oczywiście trudny, zależy jak do niego podejdziemy, w końcu wiele rozwiązań w PHP jest ściągniętych choćby z Javy i mimo że te języki są od siebie oddalone o paręnaście galaktyk to jakieś zależności mają. Skąd ta świetność PHP? Stąd, że jest to jedno z najtańszych rozwiązań jeśli chodzi o strony, hosting na chociażby portfolio można mieć za grosze, a napisanie zakładek, formularza kontaktowego i doczepienie prostej galerii to kwestia chwili i każdy może sobie z tym poradzić, bo poradników i gotowców jest od groma. 

• 1

cap'n
cap'n

Początkujący

• Aktywny
  • 67 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 07:30

platformy bezpośrednio dostępne jako biblioteki PHP są dla mnie o wiele bardziej przydatne, ze względu że gdy dokumentacja zawodzi zawsze można zajrzeć w kod, tutaj chyba(?) tego brak.

https://github.com/phalcon/cphalcon ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wydajność, framework, phalcon, php