Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Baza do kodowania stylu

wordpress

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie
valhallen
valhallen

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 10:25

Witam. Potrzebuję jakiegoś dobrego, przede wszystkim responsywnego stylu-bazy do Wordpressa. Sprawdzałem te najpopularniejsze - Bones, Fundation 4 - ale cóż, mają jedną rzecz która mi nie odpowiada - zarządzanie CSS przez tzw. LESS/SASS. Może to i przyszłość, ale wolałbym mieć bezpośredni wgląd w kod przez dashboarda ;) Ostatnią stronę pisałem na bazie Twenty Thirteen - nie było to najwygodniejsze ;) Macie jakieś propozycje?
  • 0

Michał
Michał

Początkujący

• Aktywny
  • 88 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:46

Do nauki polecam styl Vostok w starej wersji- ilość plików ograniczona do minimum, i szablon spokojnie przekodujesz do HTML5.
Nie posiada miniatury postów, lecz dorobisz w 2 minuty.

Tworząc theme też nie zapomnij, że możesz bazować na innych rozwiązaniach z innych szablonów- jak na przykład paginacja liczbowa.

• 0

Michał- dawniej- Michu.

valhallen
valhallen

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 16:00

Dzięki, kolego, ale aż taki początkujący nie jestem - dwa style już za sobą na wordpressie mam ;) Chciałem coś po prostu mieć, aby ułatwić sobie pracę ;) Stwierdziłem, że najlepiej będzie zakodować to chociażby na czymś takim, niż korzystać z jakiś frameworków. A ewentualnie wyczaiłem też coś takiego: http://www.hongkiat....nsive-template/ . Jakbyście w sumie mieli coś podobnego bez dodatków jakiś prekompilatorów css to by było super ;)

• 0

Michał
Michał

Początkujący

• Aktywny
  • 88 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 16:50

Czyli jeżeli kodujesz theme od podstaw to nie lepiej by było Ci dorwać jakiś theme "ze wszystkim" gdzie jak potrzebowałbyś jakiś konkretny element, to wyciągnąłbyś interesujący Cię kawałek kodu? ;)

• 0

Michał- dawniej- Michu.

valhallen
valhallen

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 17:31

Może i to nielogiczne, ale jakby już miałby być ze wszystkim to wolałbym responsywny ;) Później bym dopisał jakieś cuda pewnie i ten szablon byłby jak ser szwajcarski :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wordpress