Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Skrypty sklepów internetowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie
Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 22:16

Hej. Niedługo mam zamiar założyć sklep internetowy(oczywiście nie dla siebie) i tutaj pojawia się pytanie. Czy skupić się na zmodyfikowaniu już istniejącego skryptu sklepu, ponieważ sklep ma cechować się kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami, czy też może polecilibyście stworzenie własnego odpowiednika? Czy któryś z dostępnych skryptów jest przez was szczególnie polecany? Prosiłbym o wady i zalety każdej z propozycji.Serdecznie pozdrawiam
  • 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

krzysiuus
krzysiuus

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 08:09

Sam osobiście używam prestashop i mogę go z czystym sumieniem polecić.Co prawda brakuje kilku opcji ale są dodatki (płatne).Skrypt ma ciekawe funkcje i jest ich naprawdę od groma. Do tego wsparcie na forum skryptu jest bardzo pomocne.Jedyny minus to że rozszerzenia są drogie ale to chyba w każdym skrypcie.
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 21:49

webKS czy prestashop w darmowej wersji posiada pole opcji produktu, np. buty i rozmiar buta?

Ja natomiast już od dobrych kilku lat używam Quick.Cart w darmowej wersji, oczywiście polecam, jedyny minus to jest to że nie ma właśnie opcji przy produktach, natomiast wielkim plusem jest łatwość modyfikowania kodu na własne potrzeby, kod jest przejrzysty i gdy posiedzi się nad nim kilka dni to pod względem wizualnym można zrobić wszystko, a pod względem edycji funkcjonalności jest nieco więcej zabawy, aczkolwiek zawsze co potrzebowałem a czego nie było w systemie udało mi się zrobić szukając informacji w internecie czy na forum Quick.Cart.

Poniżej podam listę sklepów, być może jeszcze komuś się przyda, ponieważ temat jest nazwany dosyć ogólnie. Niestety nie korzystam z tych systemów, więc nie wiem czy są darmowe czy płatne, natomiast wiem że istnieją to każdy zainteresowany już sobie sam sprawdzi.

1. iai-shop.com
2. redcart.pl
3. sklepyfirmowe.pl
4. gekosale.pl
5. 100sklepow.pl
6. selly.pl
7. 24-sklep.pl
8. max-shop.pl
9. oscgold.com
10. shop-it.pl
11. i-sklep.pl
12. marpnet.pl
13. iwebstore.pl
14. sklepna5.pl
15. nopcommerce.pl
16. redcomponent.com/redshop/
17. oscommerce.com
18. zencart.com.pl
19. drupal.org/project/ubercart
20. drupal.org/project/commerce
21. magentocommerce.com/pl
22. opencart.pl
23. opensolution.org/ (to jest właśnie Quick.Cart - polecam)
24. shoper.pl
25. whmcs.com
26. cubecart.com
27. getshopped.org
28. blesta.com
29. oxid-esales.com/
  • 0

krzysiuus
krzysiuus

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 07:17

Tak posiada takie pola. Można dodać także inne niestandardowe.
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 08:02

webKS - no próbuję właśnie zainstalować prestaShop, ale po instalacji (przebiegła pomyślnie) nie wyświetla mi się sklep, Panel admina działa poprawnie, gdy w PA wyłączę sklep to wtedy na stronie głównej pojawia się informacja że "Sklep jest wyłączony", ale gdy go włączę to tylko biała strona, wiesz dlaczego tak się dzieje?
I jak wygląda sprawa z edycją wyglądu?
Problem rozwiązany, pokazywał on się tylko na lokalnym serwerze, a rozwiązaniem jest zmiana ustawień
memory_limit = 8M
na
memory_limit = 16M

Mam jeszcze pytanie dot. tego czy ten system z zasady jest taki wolny czy po prostu u mnie na serwerze tak się muli: www.jakubkaczmarek.unixstorm.org/presta
  • 0

Koli
Koli

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 13:18

webKS, mógłbyś podać adres ?
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 16:45

Koli, nie wiem czy interesuje Cię sam system czy sklep typowo webKS'a, ale ja dzisiaj postawiłem sobie testowy sklep w celu testu systemu: www.jakubkaczmarek.unixstorm.org/presta i powiem że system bardzo mi się podoba, aczkolwiek muli, no i ciężko jest zainstalować nowy szablon żeby się nic nie rozjechało, dlatego zostałem przy osobistej edycji wyglądu.A tu masz oficjalne demo: http://prestashop.pl...x.php/demo.html
  • 0

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 16:56

Sam jestem po testach no i niestety racja - Presta naprawdę w niektórych momentach działa strasznie wolno - to nie jest wina serwera. Wspomniany przez Cebab'a Quick.Cart to również dobry wybór.
  • 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

Koli
Koli

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 19:28

W sumie chodziło mi sklep webKS'a jak i o sam sklep. Prezentuje się dobrze, jak znajdę troszkę czasu będę musiał sam go zainstalować, może coś z tego wyjdzie.
  • 0

windows8pl
windows8pl

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:44

Ja polecam OpenCart
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:00

Windows8pl - a może trochę informacji dlaczego go akurat polecasz? Czy jest darmowy? Quick.Cart jest przede wszystkim szybki, łatwy w obsłudze, prosty i lekki, operuje na plikach, co może być minusem, bo problem może się zacząć gdy będziemy chcieli mieć ponad 1000 pozycji i dodatkowym minusem jest to że w darmowej wersji brak dodatkowych atrybutów w produktu typu: rozmiar czy kolor. Aczkolwiek z powodzeniem używałem go do prowadzenia małej księgarni i sprawdził się jak najbardziej ;)PrestaShop - po 2 dniach testów stwierdzam że jest to bardzo rozbudowany system, często się gubię i muszę szukać info. w sieci, mało intuicyjny, natomiast ogromnym plusem jest że posiada wiele modułów, idealny(gdyby nie prędkość jego działania) do rozbudowanego sklepu.
  • 0

blazo
blazo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 23:12

Quick.Cart prosty, nie nadaje się do użytku komercyjnego ze względu na oparcie na plikach.Prestashop - dużo funkcji, modułów, strasznie muli, stosunkowo ciężko go poznać - fajny do zabawy... do poważniejszych interesów zbytnio się nie nadaje.Z darmowych polecam Magento -> wszystkie niezbędne funkcję, lżejszy niż presta. Ale wymaga sporo pracy np. nie pełne spolszczenie panelu admina -> bądź dostępne w sieci spolszczenie za pomocą Google Translatora ;]---Z komercyjnych polecam SOTE -> fajnie napisany, nie za ciężki, łatwy do nauczenia się (strona administracyjna) + edycja modułów/szablonów i innych rzeczy ;] Wadą jest niestety cena... Ale jest to rozwiązanie dość profesjonalne.
  • 0