Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Łączenie z serwerem

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie
Logarithmus
Logarithmus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 14:15

Witam,mam pewien problem z łączeniem się z serwerem, a właściwie chyba z samym utworzeniem serwera. Niestety zupełnie się na tym nie znam i potrzebuję Waszej pomocy. Chciałabym móc pracować w programie SQL Server 2008 Management Studio. Utworzone przeze mnie projekty mają służyć tylko w celach nauki T-SQL. Mam już zainstalowane środowisko, jednakże stanęłam na łączeniu się z serwerem przy uruchamianiu programu. Będę wdzięczna za wskazówki :)
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 18:37

Opisz dokładniejJaki to serwer, czy ma odblokowany port, jak się łączysz itd.
  • 0

Logarithmus
Logarithmus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 19:41

Wiem, że mój opis pewnie niewiele daje, ale naprawdę jest mi ciężko mówić o rzeczach o których nie mam zielonego pojęcia. Zarzucam screenem, który pokazuje komunikat o błędzie podczas próby połączenia z serwerem. Może coś da :)http://www.picshot.p...chwytywanie.PNG
  • 0

kchbr
kchbr

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 10:09

Po pierwsze musisz zobaczyć czy masz uruchomiony serwer. W tym celu otwórz cmd jako administartor i wpisz tam:
net start MSSQLSERVER
Jeśli wyskoczy komunikat, że serwer chodzi to teraz musisz to Management Studio odpalić jako administrator systemu. W tym celu klikasz PPM na ikonie od SQL Server 2008 Management Studio i naciskasz uruchom jako administrator. Myślę, że to powinno pomóc. Pozdrawiam :)
  • 0

Logarithmus
Logarithmus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 16:44

Dzięki za zainteresowanie, ale już zdołałabym rozwiązać problem :) Po prostu zainstalowałam nieodpowiednią wersję, brakowało kilku plików, wystąpiły błędy w instalacji. Format + uważna instalacja dała skutek.Pozdrawiam :)
  • 0