Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Jaki cms do takiej strony?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie
baza0
baza0

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 23:05

Witam. Chciałbym stworzyć podobną stronę do tej strony. Jaki wg was będzie do tego najlepszy cms? Może joomla? A może wordpress'a użyć? Czy za pomocą jakiegoś gotowca uda mi się osiągnąć wgl taki wygląd strony?
  • 0

polkom21
polkom21

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 00:18

Ale do ktorej strony bo nie sprecyzowales o ktora ci chodzi. Jezeli chodzi Ci o forum to radze skorzystac z silnika forum a nie silnika portalu.
  • 0

baza0
baza0

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:22

ehh... zapomniałem link podać http://bmxforever.pl/
  • 0

polkom21
polkom21

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 14:39

to jest strona postawiona na wordpresie więc też możesz z niego skorzystać.
  • 0

baza0
baza0

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 15:05

Znaczy tak. Generalnie co ma zawierać strona.1. Menu rzecz jasna (Home, forum, arty, giełda, galeria)2. Na stronie głównej chciałbym żeby znajdowała się kolumna z newsami, obok miałoby być okienko z ostatnio dodanymi zdjęciami do galerii, osobne okienko z ostatnio dodanymi filmami, kolejne okienko z ostatnio dodanymi przedmiotami do giełdy3. Giełda - chodzi o zrobienie giełdy gdzie każdy będzie mógł wrzucać ogłoszenia ze zdjęciami4. Ogólnie chciałbym aby wszystko tzn. forum, giełda, galeria, arty etc otwirały się tak jakby na srodku portalu. Po prostu menu i wyglad strony by pozostawał a forum otwierałoby się w miejscu kolumny newsów i tej drugiej kolumny w której znajdowały by się ostatnie zdjęcia etc.5. Czy np w wordpressie mogę w ten sposób wstawić forum phpbb?Z jakiego gotowca w tym celu najlepiej skorzystać?
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 15:26

Hmm polecam ci Joomlę. Wszystko znajdziesz na joomla.org z powyższych dodatków.Sklep (giełda), ogłoszenia, forum, galeria - wszystkie te komponenty są za darmo do ściągnięcia i zainstalowania ;)
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 23:04

Nie jestem pewny co do punktu 4, ale ja bym kombinował z Wordpressem, głównie z tego względu że Joomla osobiście mi nie przypadła do gustu (być może u Ciebie jest inaczej) ze względu na moim zdaniem, zagmatwany sposób edycji. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem że do Wodpressa znajdziesz więcej lub chociaż porównywalną ilość dodatków.Drugi CMS, który mogę polecić to Redaxo, jest on co prawda niemieckim systemem, niestety mało znany, ale jest również wersja anglojęzyczna. Świetny CMS, każdy element strony dowolnie zmodyfikujesz razem z PA, mniejszym nakładem czasowym niż nawet w Wordpress.Oczywiście jeśli każdego z nich musiałbyś sie uczyć od podstaw.
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 23:42

Nie jestem pewny co do punktu 4, ale ja bym kombinował z Wordpressem, głównie z tego względu że Joomla osobiście mi nie przypadła do gustu (być może u Ciebie jest inaczej) ze względu na moim zdaniem, zagmatwany sposób edycji. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem że do Wodpressa znajdziesz więcej lub chociaż porównywalną ilość dodatków.

Tutaj się nie zgodzę, ale to Twoje zdanie ;) Bo u mnie jest na odwrót hehe ;)
  • 0

Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 153 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 19:58

Dla początkujących polecam wordpressa, jeżeli jesteś bardziej odważny to pobaw się z joomlą, dzięki której stworzysz naprawdę niebagatelny serwis
  • 0

DaintonLee
DaintonLee

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 13:33

Tylko wordpress. To co pokazałeś to typowa stronka pod WP, szczerze przyznam dobra stronka pod względem wyglądowym.
  • 0