Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Dobór słów kluczowych

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie
Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 153 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:42

Dobór słów kluczowych to bardzo ważny aspekt w kwestii optymalizacji naszej strony pod wyszukiwarki. Możemy taki zabieg zlecić firmą pozycjonującym, lecz nie zawsze będzie on dla nas korzystny. Dlatego też warto samemu wziąć się za dobór słów kluczowych. Z której strony to złapać? Po pierwsze musimy zacząć myśleć jak klient, załóżmy że pozycjonujemy stronę firmy zajmującej się usługami budowlanymi. Pamiętajmy że czym krótsze i bardziej precyzyjne słowo kluczowe, tym większe prawdopodobieństwo że klient trafi na nasza stronę np. mało osób wpisze w wyszukiwarce frazy "tanie usługi budowlane na terenie Mazowsza", internauci są leniwi i uwielbiają skracać frazy do minimum, dlatego więcej potencjalnych klientów wpiszę frazę "usługi budowlane", analogicznie więcej osób odwiedzi naszą stronę. Jak wy dobieracie słowa kluczowe? Zlecacie je firmom czy wolicie robić to na własną rękę?
  • 0

Maciej
Maciej

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 12:03

Według mnie najlepszą metodą jest zrobienie mapy myślowej i wybranie z niej kilku najbardziej optymalnych słów kluczowych :D
  • 0

elpitero
elpitero

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 12:17

słowa kluczowe dobiera się na własną rękę,muszą być one jednak chwytliwe,orginalne,dobrane z sensem.nie mogą być natomiast takie,których jest w indeksie Google dużo np: moja prywatna strona itp. Keywords muszą być oryginalne określające w któtki sposób twoją witrynę...
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika

adrians
adrians

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 14:49

Jeśli chodzi o słowa klucze w znaczniku meta to nie mają one obecnie żadnego znaczenia. Co do słów kluczowych w title, to wiadomo, że umieszczamy to czego szukają internauci. Na hasło "usługi budowlane", aby być w top10 trzeba by wydać ładnych kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego myślę, że najlepiej pozycjonować samemu strony na tzw. "długi ogon".
  • 0
Zarabianie na blogu jeśli masz już gotową stronę.

Focus
Focus

Średnio zaawansowany

• Moderator
  • 153 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 15:03

Tak, to prawda, ze keywordsy w meta nie mają tak dużego znaczenia, nie zmienia to jednak faktu że roboty sieciowe indeksujące stronę biorą je pod uwagę.
  • 0

Karol123
Karol123

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 12:08

Tak, to prawda, ze keywordsy w meta nie mają tak dużego znaczenia, nie zmienia to jednak faktu że roboty sieciowe indeksujące stronę biorą je pod uwagę.

raczej nie biorą ich pod uwagę :) ale na wszelki wypadek się je dodaje w meta :)
  • 0
W każdym domu wentylacje na dach są konieczne.

LKmuN
LKmuN

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 19:36

Co do meta keywords i wpływu na pozycje to wszystko zależy od tego o jakiej wyszukiwarce mówimy. Google nie bierze ich pod uwagę ale za to Bing, Yandex owszem. Więc zawsze warto mieć je dodane na stronie bo może uda nam się zyskać ruch z innych wyszukiwarek. Co do ceny za top10 na usługi budowlane to troszkę przesadziłeś z ceną kilkudziesięciu tysięcy :lol:
  • 0

blazo
blazo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 21:03

Można również skorzystać z odpowiednich narzędzi ;) Choćby z tych udostępnianych przez wujka Googlehttp://adwords.google.com/o/KeywordToolWpisujemy główną frazę i sprawdzamy jaką poleca nam wujek.Prócz polecanych fraz mamy możliwość sprawdzenia potencjalnej ilości wyszukań danej frazy.
  • 0

compl
compl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 18:16

Jeśli masz firmę lokalną to nie warto wydawać kasę, by pozycjonować się na hasła ogólne. Lepiej pozycjonować się na hasła z nazwą lokalizacji np. usługi budowlane Warszawa. Na hasła ogólne zazwyczaj mówi się, że są efektowne. (może i dużo osób wejdzie, ale mało kto skorzysta z twoich usług jeśli dana osoba jest z drugiego końca polski). Na hasła, które są na kierunkowane na lokalizacje mówi się, że są efektywne, bo więcej ludzi złoży w danej firmie zlecenia (mają tzw. większa konwersje). Tak to wygląda w przypadku firm lokalnych, bo np. dla jakiś portali tematycznych np. o motoryzacji hasła ogólne mogą mieć bardzo duże znaczenie (np. motoryzacja lub nowości motoryzacyjne), bo napływa wielu nowych odbiorców zainteresowanych tematem. Inny przykład, sklep internetowy sprzedający książki. Co da takiemu sklepu, że będą na 3 pozycji na hasło "książki dla młodzieży", jak każdy zazwyczaj szuka po tytule. W tym przypadku o wiele korzystniejsze byłoby pozycjonowanie na poszczególne tytuły książek lub autorów.
  • 0

essenmix
essenmix

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 18:05

KWT Adwordsa jest najlepszy + Google Trends, ale niestety mają jedną wadę, są nieprecyzyjne, w szczególności jeśli chodzi o określanie rzeczywistej konkurencyjności. Dlatego przy wyborze słów warto użyć wielu narzędzi.Dla zainteresowanych, jest taki soft jak Good Keywords, być może ktoś z Was o nim słyszał, warto przetestować, pomaga ogarnąć tę kwestię.
  • 0
Tworzenie dochodowych serwisów internetowych od A do Z. Wejdź na mój blog i zapisz się na darmowy kurs, jak stworzyć stronę internetową, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez etapy budowy strony WWW.

Siemen
Siemen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 00:05

Ja zazwyczaj robię listę fraz, które sam bym wpisał. Następnie korzystam z keyword external tool, żeby sprawdzić czy dobrze sądziłem. Jak już uruchomię serwis to patrzę z jakiś fraz mam wejścia, często ludzie wpisują frazy na które bym chyba sam nie wpadł ;) Po tym optymalizuję ponownie stronę.
  • 0

Kede
Kede

Średnio zaawansowany

• Hosting
  • 228 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:57

Robię podobnie. Spisuje listę słów kluczowych, następnie korzystam z Google's Keyword Tool. Nie wybieram tych które mają najwięcej wyszukań lecz sprawdzam te najbardziej opłacalne czyli te które mają dużo wyszukań miesięcznie lokalnie i są opłacalnie mało konkurencyjne. Konkurencyjność sprawdzam ręcznie badając top 10 na każdą frazę. Czyli ile dane strony mają backlinków, z jakich źródeł, jakiej jakości oraz przeglądam ich historię, wiek etc. Po dobraniu odpowiednich słów kluczowych na które jestem prawie pewien że uzyskam minimum top 10 (od kilku lat jeszcze się na sobie nie zawiodłem).. uzupełniam title, description strony (aby zawierały najważniejsze frazy). Oraz dbam o odpowiednią gęstość słów kluczowych w tekście na stronie głównej. Potem pozostaje uruchomienie i zbudowanie zaplecza, linkowanie, katalogowanie... itd itd.. ;)
  • 0
Usługi seo i design
Jeżeli Ci pomogłem kliknij przycisk +rep_up.png po prawej stronie pod moim postem ;)