Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Dobór słów kluczowych

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie
Soanvig
Soanvig

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 20:35

A jak na moje to nadal istnieje mit o jakiejkolwiek efektywności tychże słów kluczowych.
  • 0

[font="Courier;"].oooooooo8....ooooooo......o......oooo...oooo.888.........o888...888o...888......8888o..88...888oooooo..888.....888..8..88.....88.888o88..........888.888o...o888.8oooo88....88...8888..o88oooo888....88ooo88.o88o..o888o.o88o....88..[/font]

Karol123
Karol123

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 09:21

można też zobaczyć na jakie frazy pozycjonuje się konkurencja
  • 0
W każdym domu wentylacje na dach są konieczne.

Luke
Luke

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 97 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 16:20

To będzie trochę gra słów, ale można zobaczyć, na jakie frazy nie pozycjonuje się konkurencja - na nie będzie łatwiej wypozycjonować siebie... :)
  • 0

Cebab
Cebab

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 21:37

Luke, ja myślę że będzie ciężko w taki sposób się wypozycjonować, aczkolwiek takie podejście mi się podoba. Musimy tez zwrócić uwagę na to żeby pozycjonować pod tematykę serwisu, a jeśli jest duża konkurencja będzie o wiele trudniej się wybić, zakładając że konkurencja istnieje już kilka lat, ma zbudowaną świadomość marki przez użytkowników, dlatego wchodząc z serwisem gdzie jest duża konkurencja samo pozycjonowanie słowami kluczowymi może mało się przydać.Ale wracając stricte do tematu, to również uważam że dobrym pomysłem jest zrobić sobie listę słów i tyle, warto też dać rodzinie czy znajomym kartkę i żeby wypisali kilka słów pod którymi szukali by Twojego serwisu, bo pamiętaj że Ty znasz swój projekt doskonale, jednak użytkownik szukający informacji już nie do końca i może on przy szukaniu używać słów, które Tobie w ogóle nie przyszyły by do głowy bo są one zbyt oczywiste.
  • 0

amiko
amiko

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 01:47

Google Keyword Tool jest dobrym narzędziem na początek. Jednak nie przywiązywałbym się do wyników jakie pokazuje. Mogą mocno różnic się od rzeczywistości. Czasem dla takich wyników nie osiągałem 10% tego co google pokazywał, czasem przekraczałem to 5 krotnie. 

Trzeba przy tym narzędziu pamiętać, że to średnia z ostatnich 12 miesięcy, więc to co będzie się działo w wyszukiwaniu może odbiegać od tego co było wcześniej. No i do tego dochodzi sezonowość fraz. W jednym miesiącu jest lepiej, w drugim gorzej. 

• 0

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 465 postów

Napisano 07 grudzień 2020 - 23:26

Polecam Ahrefs i Keywords Explorer + Organic Keywords 2.0

• 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

zeki
zeki

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 28 grudzień 2020 - 16:53

Luke, ja myślę że będzie ciężko w taki sposób się wypozycjonować, aczkolwiek takie podejście mi się podoba. Musimy tez zwrócić uwagę na to żeby pozycjonować pod tematykę serwisu, a jeśli jest duża konkurencja będzie o wiele trudniej się wybić, zakładając że konkurencja istnieje już kilka lat, ma zbudowaną świadomość marki przez użytkowników, dlatego wchodząc z serwisem gdzie jest duża konkurencja samo pozycjonowanie słowami kluczowymi może mało się przydać.Ale wracając stricte do tematu, to również uważam że dobrym pomysłem jest zrobić sobie listę słów i tyle, warto też dać rodzinie czy znajomym kartkę i żeby wypisali kilka słów pod którymi szukali by Twojego serwisu, bo pamiętaj że Ty znasz swój projekt doskonale, jednak użytkownik szukający informacji już nie do końca i może on przy szukaniu używać słów, które Tobie w ogóle nie przyszyły by do głowy bo są one zbyt oczywiste.

Jeśli piszesz o wyszukiwaniu mniej konkurencyjnych fraz (po 200-300 wyszukiwań w miesiącu) to spoko, jest to jakaś opcja. Czasem nie ma sensu szarpać się o główną i mocno obleganą frazę i poświęcić środki na zdobycie ruchu z innych kierunków. Ale to i tak trzeba użyć narzędzi i dobrze się zastanowić co nam będzie konwertowało. A później modyfikować bo klienci mają swoje pomysły na wyszukanie naszej strony :)

• 0
Integracja Sensoryczna Góra Kalwaria
Ratunku! Jakiś krokodyl spożywa mnie wbrew mojej woli! - król Julian