Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Newsowe widgety na stronę, bloga, forum...

contentstream onetlink widget z newsami generatory newsów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
Marek
Marek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 12:55

Niezauważyłem, żeby ktoś o tym pisał wcześniej, a zatem słów kilka na temat widgetów (boksów) z newsami, które można w kilka minut uruchomić na stronie. Według mojej wiedzy w Polsce są dwa programy, które oferują takie rozwiązania: contentstream.pl i link.onet.pl Pierwszy pozwala emitować newsy z różnych źródeł - głównie z dużych polskich serwisów newsowych. Drugi dobiera artykuły tylko z Onetu. Jak to działa w skrócie.. Rejestruje się konto. Następnie w Panelu można dowolnie skonfigurować boks (widget) - jego kolor, kształt. Wybiera się też kategorię tematyczną, widget można rownież otagować słowami kluczowymi, jeśli na stronie lub blogu nie ma kontentu na podstawie którego system miałby dobierać newsy. Na koniec wystarczy wdrożyć skryp na stronę. I tyle - emisja odbywa się automatycznie, w boksie emitują się najświeższe newsy dobrane do tematyki strony, a nawet np. konkretnych wątków na danym forum. Oba systemy są zatem dobrym rozwiązaniem dla serwisów, forów lub blogów, na których brakuje aktualnych treści. Co ważne, jeśli internauta kliknie w newsa emitowanego w boksie, na koncie naliczany jest zysk - od kilku do kilkunastu groszy za kliknięcie. Więc oba rozwiązania nie dość, że pozwalają łatwo wzbogacić stronę o kontent, to jeszcze są dodatkowym "niereklamowym" źródłem zysku.
  • 0
Zapraszam na blog optymalizuj.adkontekst.pl

Marek
Marek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:28

W ramach odświeżenia tematu, czy ktoś z Was testował te rozwiązania?

Pod linkiem podrzucam przykłady wdrożeń - fajna inspiracja do testów.. http://panel.onet.pl...misji_onetlink/

• 0
Zapraszam na blog optymalizuj.adkontekst.pl