Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Własny hosting - co i jak?

Własny Hosting Prowadzenie Własnego Hostingu Własna Inicjatywa Hostingowa Hosting - Twoja firma Firma Hostingowa Jak Założyć Firmę Hostingową

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie
Admin
Admin

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:36

Witaj,

Chciałbyś wiedzieć, co i jak z kategorii: własny hosting, własna firma hostingowa?
Tutaj poznasz zakamarki tej dziedziny, dowiesz się jak założyć DOBRY hosting (w tym poradniku WWW).

Pierwsze primo - czy mam czas na hosting?

Zastanów się najpierw, czy będziesz potrafił zapewnić czas swoim Klientom - to oni są tutaj najważniejsi, nie pieniądze.
Support, niekoniecznie 24h, ale przez większą część dnia jest bardzo potrzebny Twoim Klientom - między innymi to daje im zaufanie do Ciebie, pamiętaj o tym!

Drugie primo - a jak z funduszami?

O tak! Multum hostingów powstało na jeden miesiąc, a później... Amen. Dlaczego? Jest sobie super "biznesmen", który kupi Reseller (lub przy większym rozsądku * VPS) na miesiąc - mało userów, zamyka się interes. Tak więc tego również robić nie możesz - zaufanie, to raz, problemy prawne wynikające z niedotrzymania do końca abonamentu Klienta, to dwa. Wystarczy, że masz mądrego i znającego swoje prawa Klienta.

* Właściwie reseller na start byłby w porządku, pamiętaj o wyborze solidnej firmy, która da Ci porządny reseller z wieloma opcjami.

Trzecie primo - a prawo?

Jakie masz pawo? Do tworzenia hostingu masz prawo! Ale nie o to tutaj chodzi :).
Aby funkcjonowała działalność typu hosting płatny, musi być zarejestrowana działalność gospodarcza.
Na początku firmy często wybierają opcję wyszukania jakiejś firmy partnerskiej, chociażby mój hosting stoi na firmę znajomego :D.

Musisz wiedzieć, że płatności SMS Premium również wymagają zarejestrowania działalności gospodarczej, w przeciwnym wypadku powstanie Ci ładny krzaczek :D.

Pamiętaj, że możesz natrafić na Klienta doskonale znającego swoje prawa - UpTime określone w regulaminie u Ciebie jako gwarantowane wynosi np. 99,8%. Jeżeli ta gwarancja spadnie, Twój Klient może domagać się zwortu naleznych mu pieniędzy za ten czas awarii, padów lub po prostu dodania kilka dni do terminu wygaśnięcia usługi. Możesz natrafić również na Klienta, który skieruje sprawę natychmiast do sądu.

Czwarte primo - co z tym sprzętem?

No właśnie. Solidny sprzęt = dobra jakość = zaufanie do marki = wyrobiona, profesjonalna marka.
Ale nie na super parametrach to się kończy! Potrzebujesz technika (co najmniej jednego), który będzie zarządzał Twoimi maszynami i dbał o nie ciągle. No, chyba, że sam to potrafisz, ale tutaj wróć do pierwszego pytania w tym poradniku :).

Piąte primo - zastanowimy się nad sensem?

I teraz przemyśl sprawę założenia swojego hostingu.
Wydatki związane z ZUS, wydatki na serwery.
A pamiętaj, że przez pierwsze 2-3 miesiące do interesu będziesz dokładał, potem to już tylko zyski :).

Czas, Jakość, Wydatki, Ewentualne Skutki Prawne, Zarządzanie Serwerami - jeżeli potrafisz to opanować, już dziś zakładaj hosting i podziel się nim na Webax.pl :D !!!
  • 1

Mintshost
Mintshost

Nowicjusz

• Hosting
  • 5 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 01:30

Witam,

Ciekawie to całkiem napisałeś. Wiele osób uważa, że najważniejsze są pieniądze by otworzyć własny biznes lecz nie jest to prawdą.

Pamiętaj, że możesz natrafić na Klienta doskonale znającego swoje prawa - UpTime określone w regulaminie u Ciebie jako gwarantowane wynosi np. 99,8%. Jeżeli ta gwarancja spadnie, Twój Klient może domagać się zwortu naleznych mu pieniędzy za ten czas awarii, padów lub po prostu dodania kilka dni do terminu wygaśnięcia usługi. Możesz natrafić również na Klienta, który skieruje sprawę natychmiast do sądu.

Wystarczy napisać odpowiedni punkt w regulaminie o obowiązkowej rekompensacie etc ;)

Dobrej nocy, pozdrawiam
  • 0

Admin
Admin

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:29

W życiu pieniądze są oczywiście ważne, ale w hostingu to tylko dodatek, jak np. ketchup do frytek.Owszem, hostingi zakłada się w większości w celu zarobku, ale przez ten fakt nie można zaniechać Klienta.Jakby to wyglądało: "Witaj Kliencie, nie przeszkadzaj. Przelew doszedł, a teraz nie zawracaj mi du..., bo muszę iść na piwo z kolegami" :D.Myślę, że mój poradnik się komuś przyda - osobom, które mają zamiar otworzyć hosting, jak i firmom, które chcą zmienić się na lepsze :).
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:58

Witam, Ciekawie to całkiem napisałeś. Wiele osób uważa, że najważniejsze są pieniądze by otworzyć własny biznes lecz nie jest to prawdą. Wystarczy napisać odpowiedni punkt w regulaminie o obowiązkowej rekompensacie etc ;) Dobrej nocy, pozdrawiam

Pytanie czy taki punkt nie odstraszy klienta ;) Oczywiście 80% klientów nie czyta regulaminów dopóki nic się nie stanie (np. awaria) ;)
  • 0

Endy
Endy

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:28

A tu mała moja rada hosting powinien mniedź dobre reklamy animacyjne ;) i dotego nie dodawac masy reklam na stronę główną bo to tylko odstrasza....
  • 0

T4L80TT
T4L80TT

Początkujący

• Aktywny
  • 85 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 15:08

2-3 miesiące? Chyba lata. :)
  • 0

Moje portfolio - talbott.ga

Admin
Admin

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 16:12

W tym przypadku to akurat różnie to bywa ;).Jednemu zwróci się po 6 miesiącach, drugiemu po 3 latach :D.Kwestia zaufania, reklamy, opinii i jakości :D.
  • 0

Hipek
Hipek

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 20:44

...i osoby zarządzającej całym projektem.
  • 0

Największe Forum o Windows 8 w sieci! Szybka i miła pomoc ;) Zapraszam.

Admin
Admin

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:46

No tak. Praktycznie od wszystkiego ;).
  • 0

lukezaa
lukezaa

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2013 - 23:01

Mam takie pytanie mam 16lat to jak mam zrobić własną firmę? Bo to nie możliwe oraz czy jak mam te 16lat to czy mogę wogóle myśleć o serwerowni?
  • -2

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 07 luty 2013 - 23:03

Firmy niestety nie założysz. Jedyne bezpieczne wyjście, które wpada mi do głowy to rejestracja firmy na rodzica, do tego zatrudnienie młodocianego z racji 16 lat. Potem możesz przejąć biznes(18 lat)
  • 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 08 luty 2013 - 01:32

Mam takie pytanie mam 16lat to jak mam zrobić własną firmę? Bo to nie możliwe oraz czy jak mam te 16lat to czy mogę wogóle myśleć o serwerowni?

Chyba sobie żartujesz ;) Serwerownia gdzie? Pod biurkiem? Wiesz jaki jest budżet potrzebny na własną serwerownie? *dziesiąt tysięcy na samo przystosowanie pomieszczenia + szafy + serwery + łącze na kilkuset tysiącach się zmieścisz pewnie ;) Firme? Proponuję gimnazjum później jakieś Liceum bądź Technikum co ci bardziej polecam. A znasz ogólnie koszta prowadzenia DG? Musisz liczyć się z wydatkami dla urzędasów rzędu 400zł / mc + koszta dodatkowe jak np. księgowa.
  • 0