Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Własny hosting - co i jak?

Własny Hosting Prowadzenie Własnego Hostingu Własna Inicjatywa Hostingowa Hosting - Twoja firma Firma Hostingowa Jak Założyć Firmę Hostingową

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie
lukezaa
lukezaa

Żółtodziób

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 luty 2013 - 11:30

Serwerownia na dedyku. Głownie dla zabawy i ćwieczenia.
  • 0

Viperoo
Viperoo

Początkujący

• Moderator
  • 135 postów

Napisano 08 luty 2013 - 11:41

Masz na myśli serwer dedykowany ? To może lepiej kup sobie VPS (http://pl.wikipedia...._Private_Server) i na nim sobie ćwicz. Chociaż lepiej jak byś sobie zainstalował maszyne wirtualną, postawił Gentoo albo Debiana i go dobrze skonfigurował.
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 08 luty 2013 - 11:48

Serwerownia != serwer dedykowanyTobie chodzi o postawienie jakichś serwerów gier / głosowych itp. A to już nie jest serwerownia. Co najwyżej możesz to nazwać siecią serwerów (np. CS)
  • 0

walezy
walezy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2013 - 18:44

Powiedz mi, która firma hostingowa ma własną serwerownię? Góra 40-45% wszystkich firm hostingowy ma własne serwerownie. Pozostali korzystaja z kolokacji własnych serwerów w serwerowniach innych.
  • 0
Zapraszam na bardzo dobry sklep SkiFanatic :)

Zeus
Zeus

Stały bywalec

• Administrator
  • 462 postów

Napisano 14 luty 2013 - 18:48

45%, ja daje 35% max
  • 0

https://adwave.eu/ - marketing internetowy

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 15 luty 2013 - 00:24

Ale że Twój post to do mojego się odnosił @walezy?

• 0

d3viL
d3viL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 15 luty 2013 - 06:42

Można się pośmiać z tego co tu się wypisuje...

Pokarzcie mi hosting który się zwrócił po 6 m-cach :facepalm:

Założenie własnego hostingu to droga przez pustynię na której rosną same cierniste krzaki :diabel:

Nawet w dzisiejszych realiach jeśli przebijesz się przez rynek, to zakładam że pierwszy  efekt w postaci profitu może po 18-24 miesiącach będzie.

A czas... ?

Tego musisz mieć sporo ! :diabel:

• 0

Hipek
Hipek

Początkujący

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 luty 2013 - 11:04

Pokarzcie

Serio? :D

PS: Coś cytaty źle się wyświetlają po aktualizacji forum

• 0

Największe Forum o Windows 8 w sieci! Szybka i miła pomoc ;) Zapraszam.

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 16 luty 2013 - 18:39

Większość takich firm idzie po kosztach czego przykładem może być mintshost, który cierpi na słabe zabezpieczenia ;)

• 0

Gutaj
Gutaj

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 luty 2013 - 18:45

SerwerStatus,pl chyba przesadziłeś z tymi "*dziesiąt tysięcy na samo przystosowanie pomieszczenia + szafy + serwery + łącze na kilkuset tysiącach się zmieścisz pewnie  ;)". Po co ci np cała szafa skoro dopiero zakładasz firmę, kiedy ty to niby wykorzystasz ^^. Drugie primo po co tworzyć od razu własne DC? Nie można się hostować u kogoś np ATMAN, itd? Nawiązać współpracę z firmą która przy rocznej płatności daje na pewno ciekawy upust. I wraz z czasem poszerzać parametry swojego serwera a potem serwerów. Potem wrzucić to u nich w szafe, potem w 2 szafy itd. Bo to co ty mi opisałeś przypomina mi czasy głowynet, super mocne maszyny, kupe kasy wrzucone na start i co? Wszystko gwizdło :D
  • 0

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 21 luty 2013 - 12:17

Można, ja tylko podałem przykład i przybliżony koszt ;)

Ale na samo łącze + sprzęt sieciowy wydasz hmm 40 000zł i każdy następny miesiąc +/- 5 000zł

• 0

tirer
tirer

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:38

Własny hosting to problemy, pieniądze i non stop brak czasu... najważniejsze to zapewnić jakieś miejsce w serwerowni bo własnej serwerowni nikt początkujący chyba nie będzie stawiał bo nawet obecni niektórzy operatorzy ko0lokują ;)

• 0

Jeśli ktoś z Was próbuje wziąć kredyt mieszkaniowy powinien najpierw dobrze przeanalizować obecną sytuację, którą mamy na rynku. Jak wiecie, dostać kredyt na mieszkanie czy kredyt hipoteczny jest bardzo trudno. Bez wkładu własnego ciężko będzie w ogóle taki kredyt dostać. Niestety, mamy kryzys i nic na to nie możemy poradzić.