Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Własny hosting - co i jak?

Własny Hosting Prowadzenie Własnego Hostingu Własna Inicjatywa Hostingowa Hosting - Twoja firma Firma Hostingowa Jak Założyć Firmę Hostingową

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie
SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:35

Ja ostatnio dowiadywałem się z atman-u ile dla firmy by było pociągnięcie światłowodu do mnie z przepustowością 100mbps.

Koszt około 4000zł miesięcznie (netto) i jest to koszt szacunkowy i może okazać się więcej (przy umowie na 24mc).

Także na własne DC trzeba odłożyć sporo jeżeli ktoś chce mieć dobrej jakości łącza, nie mówiąc o przygotowaniu budynku

• 0

slipper
slipper

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 12:17

Ja ostatnio dowiadywałem się z atman-u ile dla firmy by było pociągnięcie światłowodu do mnie z przepustowością 100mbps.

Koszt około 4000zł miesięcznie (netto) i jest to koszt szacunkowy i może okazać się więcej (przy umowie na 24mc).

Także na własne DC trzeba odłożyć sporo jeżeli ktoś chce mieć dobrej jakości łącza, nie mówiąc o przygotowaniu budynku

Jedno łącze nie wystarczy... :) Żeby było w miarę redundantne trzeba conajmniej 2 łącza niezależnych operatorów.

• 0

Jak wiemy, prawie połowa Polaków ma jakiś kredyt do spłacenia. Wiele osób mieszkanie kupuje na kredyt. Często są to kredyty gotówkowe, hipoteczne czy mieszkaniowe. Nie każdego stać jednak aby wziąć, zaciągnąć w banku wspomniany kredyt gotówkowy. Tutaj trzeba się zastanowić, czy możemy i jesteśmy w stanie go spłacić. Jeśli nie, to nie ma sensu wpędzać się w spiralę zadłużenia gdyż potem możemy mieć poważne problemy z wyjściem z długów.

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 19:02

No tak to oczywiste a ja podałem tylko przykład jednej firmy bo tylko w atmanie ostatnio sprawdzałem cennik firmowy :)

• 0

hajek
hajek

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:36

A znasz ceny kolokacji? LIczone jest to od serwera? Samemu płacimy tam rachunki za zużytą energię serwerów?

• 0

Serdecznie polecam nowoczesne drzwi wewnętrzne: http://urbanski-drzw...zwi-wewnetrzne/

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:06

Przy kolokacji jest tak że jest to zależne od:

[*]Typ serwer (np. rack 1u, 2u, tower)
    [*]Mocy potrzebnej (np. 200W, 600W itp.)
    [*]redundancji zasilania
    [*]ilości adresów IPv4 i IPv6
    [/list]

akurat dane nie z atmana tylko z innej firmy, ale w większości jest to podobna cena. Najtaniej chyba widziałem 120zł netto / mc.

Warto dodać że niektóre firmy sprawdzają dane zasobności sprzętu (energia) pod względem ilości i mocy zasilaczy a inne pod względem faktycznego poboru energii.

Niektóre firmy także oddzielnie liczą za pasmo (np. 1mbps, 10mbps, 100mbps i wybierasz w jaki port mają Cię wpiąć).

Rachunek płacisz jeden = koszt kolokacji nic więcej nic mniej (jedna faktura)

• 0

jetsonn
jetsonn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:16

Beyond życzy sobie za kolokację ok. 50k miesięcznie dla serwisów pokroju allegro, mediamarkt.pl

• 0

Każdy z nas musi, a przynajmniej powinien posiadać ubezpieczenie na życie, dom, samochód i wiele innych rzeczy. Ubezpieczenia nie są z reguły tanią sprawą, ale los bywa różny, stąd warto się zabezpieczyć. Ale jakiego ubezpieczyciela wybrać? Tutaj również trzeba by poczytać opinie o konkretnych ubezpieczycielach, aby móc sądzić i twierdzić o nich cokolwiek.

SerwerStatus.pl
SerwerStatus.pl

Stały bywalec

• Moderator
  • 260 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:59

No chyba nie myślisz że allegro upchniesz na jednym serwerze ;)

To normalne że wszystko trzymasz na wielu serwerach a nawet szafach...

• 0

ebiznesman
ebiznesman

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 październik 2013 - 12:31

Bo w firmie najważniejszy jest klient :)

• 0
Zrób własnego bloga i zarabiaj na nim pieniądze

http://dominikjedrze.../jakzrobicblog.

benzynowiec
benzynowiec

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:01

Bardzo ciekawy temat przeczytałem cały, widzę tu doświadczonych użytkowników. Z ciekawości zapytam się an temat serwerów VPS jak one zarabiają na siebie? Choć domyślam się, że zarabiają na siebie ale wydaje mi się, że dość długo. Bo przecież na jednej dobrej a nawet bardzo dobrej maszynie załóżmy postawimy 10 najmniejszych pakietów serwerów pakietów VPS (jakie ceny są mniej więcej to sobie każdy może sprawdzić). Czyli w jedne miesiąc mamy słaby zysk, zanim spłaci się maszyna pewnie minie jakiś długi czas, odliczyć teraz jeszcze energię elektryczną. Wydaje mi się, że trzeba wtedy iść w ilość aby to jakoś zarobiło na siebie czy jak to działa w przypadku VPS?

• 0

Michał
Michał

Początkujący

• Aktywny
  • 88 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 22:44

@benzynowiec

Większe firmy hostingowe dzierżawią całe szafy serwerów w wielkich data center, zazwyczaj za granicą (DE/FR), więc wychodzi taniej.

• 0

Michał- dawniej- Michu.

benzynowiec
benzynowiec

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 11:34

Dziękuje za odpowiedź.. Bo naprawdę jak tak pokalkulować to czas zwrotu jest stosunkowo długi do pojawiających się co chwilę nowości sprzętowych. Takie jeszcze pytanko co robią z starzejącym się sprzętem? Przeceny, wyprzedaż i wymiana na nowy? Bo w takim sprzęcie najsłabszym ogniwem moim zdaniem jest dysk twardy. Pozostałe podzespoły mają pewnie mniejsza awaryjność.

• 0