Skocz do zawartości

Witaj na forum webmasterów Webax.pl.

Wyświetl nową zawartość

Szybkość WP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie
lib3rty1
lib3rty1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:58

Stworzyłem sobie stronę opartą na wp. dokładnie http://sieogarnia.pl/ i teraz mam pytanie. Zainstalowałem WP Cache i strona powinna raczej się szybko wczytywać. Niestety wczytywanie nie jest szybkie. I nie jest to wina hosta bo inna strona na WP na tym samym hoście chodzi szybko. I teraz pytanie co zrobić aby ta strona się wczytywała w miarę normalnie ? Może to być wina wtyczki Cache ?
  • 0

Fuertigo.pl
Fuertigo.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 20:13

A czy włączyłeś go? Nie pamiętam, czy po instalacji się on domyślnie włączał czy nie.Przede wszystkim zacznij od czegoś bardzo ważnego. Masz w nagłówku mnóstwo (ogrom lub więcej) arkuszy CSS i skryptów Javascript, których nie ma. Tzn. prowadzą pod 404 - to przez nie głównie tak długo się ładuje strona.
  • 0

lib3rty1
lib3rty1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 20:55

Tak włączyłem.Aha to mogą to być arkusze css i javascript panelu u góry, z kategoriami, którego nie udało mi się włączyć nie wiem czemu.Ogólnie themka powinna wyglądać tak w oryginale:http://demo.s5themes.com/alltuts/ma takie menu u góry ale nie wiem jak je odpalić, myślałem, że jest ono automatyczne.
  • 0

Fuertigo.pl
Fuertigo.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 22:47

To menu się uruchamia samodzielnie w momencie, kiedy dodasz nowe kategorie wpisów. Jak sobie zaznaczysz ten obszar, to zobaczysz czarny tekst "Brak kategorii". Tak więc w panelu dodaj kilka kategorii, nowe wpisy i wszystko zacznie działać.Co do szybkości ładowania strony - opóźnienie jest spowodowane tym, że masz mnóstwo arkuszy i plików Javascript, których nie masz na serwerze. Więc rozwiązania masz dwa:1) Wrzucić na serwer w odpowiednie miejsce wszystkie pliki2) Usunąć ich odwołania w kodzie - tego nie polecam, bo bardzo prawdopodobne, że wiele elementów strony jest uzależnionych od nich.Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, które elementy wywołują 404 wejdź tutaj: http://gtmetrix.com/...nia.pl/3n08C4Es i przejdź do zakładki "Timeline". Na czerwono są zaznaczone pliki, których przeglądarka nie może znaleźć. Popraw to i wtedy strona będzie się ładowała normalnie.
  • 0

lib3rty1
lib3rty1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 08:41

Aha, mam dodane kategorie i powinny być dodane. Jako, że themke pobrałem z oficjalnej strony autorów. To chyba łatwiej będzie przetłumaczyć inną skórkę aniżeli bawić się w poprawianie tego wszystkiego.Ok udało mi się uruchomić górne menu strona też się szybciej wczytuje, znalazłem inna wersję tej skórki. Tylko teraz mam pytanie co do tłumaczenia. Wcześniej miałem katalog languages w tej nowej wersji takiego katalogu nie ma, utworzyłem katalog i dodałem spolszczone pliki, lecz niestety spolszczenie nie działa. Jest jakaś opcja aby to naprawić ?
  • 0

Fuertigo.pl
Fuertigo.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 09:05

No widzisz, od razu jest lepiej, teraz jest szybko ;) Metody tłumaczenia skórek masz 2: 1) Wzięcie wszystkich plików: index.php, comments.php, single.php itd., przejrzenie ich i tłumaczenie wszystkich wyrazów. 2) Tłumaczenie za pomocą plików .mo i .po - to jednak tylko w przypadku, gdy motyw został przygotowany do tłumaczenia. Więcej przeczytasz o tym http://webfaces.pl/b...ressa-tutorial/ - jest tam też informacja o tym, jak sprawdzić, czy motyw został przystosowany do tłumaczenia.
  • 0

lib3rty1
lib3rty1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 10:04

aha dzięki, tylko ciekawe, że jedną wersję pobraną skąd indziej mogłem przetłumaczyć bo była przystosowana a tą co teraz mam, która działa prawidłowo to nie mogę i nie jest przystosowana.
  • 0

Fuertigo.pl
Fuertigo.pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 14:22

Nie jest to takie dziwne. Wiele osób zajmujących się pisaniem skórek i pluginów wydaje poprawki do tego, co stworzyli. To nie jest tak, że raz stworzone jest do końca życia - ludzie zgłaszają błędy i braki funkcjonalności a Ci lepsi developerzy je poprawiają. Dlatego zawsze warto ściągać bezpośrednio ze źródła a nie innych podstron, bo tam są starsze wersje.
  • 0

lib3rty1
lib3rty1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 17:14

No, nic. Zmieniłem skórkę i już na ten czas mam zero błędów ;-) ale dzięki za pomoc.
  • 0

jarek6
jarek6

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 17:42

To nie jest tak, że raz stworzone jest do końca życia - ludzie zgłaszają błędy i braki funkcjonalności a Ci lepsi developerzy je poprawiają.

Bardzo popularne zachowanie wśród developerów na ThemeForest. Tak jak mówisz - użytkownicy (w sumie to Klienci) zgłaszają błędy do poprawki, a każdy liczący się developer szybko je poprawia, bo ma to wpływ na jego opinię - przykładowo w ThemeForest.

• 0
Futurehost - profesjonalny hosting dla wymagających. 10% rabatu z tego linka!!!
(a ja zarabiam dodatkowo 10% prowizji jako partner)